آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

کیهان کلهر به تماشای «چند شب تار» نشست

کیهان کلهر به تماشای «چند شب تار» نشست

دومین شب از اجرای برنامه «چندشب تار» در حالی با تقدیر از زنده یاد پرویز مشکاتیان همراه شد که کیهان کلهر نوازنده مطرح موسیقی ایرانی مهمان ویژه این کنسرت بود.

چندین عدد از نوازندگان مطرح تار دوشنبه شب ۲۶ تیر ماه در شکل سه برنامه جداگانه به اجرای شیوه های مختلف تک نوازی تار در تالار رودکی تهران پرداختند. در چنین شرایطی ست که که کیهان کلهر نوازنده مطرح موسیقی کشورمان با اسم مهمان ویژه در این برنامه حضور یافته بود.

بابک راحتی نوازنده و آهنگساز موسیقی ایرانی که آلبوم های «دلکش» و «گشایش» ایشان با استقبال خوبی از جانب مخاطبان مواجه شد اولین نوازنده شب قبلی بود. این هنرمند در قسمت اول برنامه به اجرای قطعه ای در ابزار ماهور پرداخت و در قسمت دوم نیز قطعه ای به شیوه عهد قاجار را برای علاقه مندان اجرا کرد.

بهزاد رواقی آهنگساز و نوازنده تار و سه تار که طی سال های قبلی فعالیت های مستمری در عرصه های مختلف عرصه موسیقی ایرانی داشته دومین نوازنده اجراهای روز دوم برنامه «چند شب تار» بود که در ابزار نوا به اجرای قطعاتی به شیوه «مکتب تبریز»پرداخت.

این نوازنده در قسمت پایانی اجرای خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره پرویز مشکاتیان و معرفی ایشان با اسم یکی از ستاره های موسیقی ایران قطعه ای از آلبوم «دود عود» را برای علاقه مندان اجرا و این اثر را به روح این هنرمند فقید تقدیم کرد.

هادی آذرپیرا مدرس و نوازنده موسیقی ایران هم که طی ماه های قبلی از نوازندگان ثابت گروه کیهان کلهر در کنسرت های ایران بوده سومین هنرمندی بود که در قسمت آخر کنسرت به اجرای قطعاتی در بیداد، شوشتری و همایون پرداخت.

هم اینک بخوانید:   «روناک» در تالار وحدت می‌نوازد

امیرمردانه دبیرجشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی، علی بهرامی فرد نوازنده سنتور نیز از نمونه هنرمندانی بودند که در دومین شب از اجرای برنامه «چند شب تار» به اجرای برنامه پرداختند. در چنین شرایطی ست که که روز سه شنبه ۲۷ تیرماه اصغر عربشاهی، بهاره فیاضی و حمید خبازی به اجرای برنامه می پردازند.

در طول برپایی برنامه «چند شب» که در هر دوره به یکی از سازهای موسیقی ایرانی اختصاص دارد، چندین عدد از هنرمندان منتخب موسیقی کشورمان با نگاه تک نوازی بدون همراهی ساز دیگر به اجرای برنامه می پردازند.

با استناد به پیش بینی های انجام گرفته اجرا سری برنامه های «چند شب» تنها محدود به برنامه «چند شب تار» نخواهد بود و موسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» تصمیم گرفته است تا در دوره های بعد درمقایسه با اجرا برنامه های مختلف در عرصه سازهای ایرانی، موسیقی کلاسیک و موسیقی فضاهای میزبان علاقه مندان موسیقی ایرانی باشد.

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع