آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

کنسرت کیهان کلهر و «رامبرانت تریو» در ایران برگزار می‌شود

کنسرت کیهان کلهر و «رامبرانت تریو» در ایران برگزار می‌شود

کیهان کلهر

تازه ترین کنسرت کیهان کلهر با همراهی گروه «رامبرانت تریو» روزهای چهاردهم و پانزدهم شهریور ماه در تالاربزرگ وزارت کشور برگزار می شود.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، کیهان کلهر که اخیرا تور بزرگ «پردگیان باغ سکوت» را با بیش از ۶۰ کنسرت در شهرهای مختلف ایران برگزار کرده بود، اواسط شهریورماه امسال در تالار وزارت کشور بهمراه این گروه هلندی قطعاتی را در تلفیق موسیقی شرق و غرب اجرا می کند.

رامبرانت تریو یکی از معروفترین و با اعتبارترین گروه های موسیقی جز در اروپاست که توانسته اند تورهای کنسرتی درستی را در کشورهای مختلف برگزار کنند. در چنین شرایطی ست که که کلهر و این گروه هلندی به دفعات در فستیوال های مشهور اروپا به اجرای قطعات موسیقی پرداخته اند و این کنسرت اولین باری است که کلهر و رامبرانت تریو در ایران به صحنه می روند. هم کاری این هنرمند و این گروه از سال ۲۰۱۱ شروع شده است و خیلی زود آلبومی از یکی از اجراهای مشترکشان در ایران پخش خواهد شد.

بعد از کنسرت تهران، کلهر و رامبرانت تریو در کشورهای مختلف اروپا از نمونه هلند، آلمان و بلژیک به صحنه می رود و در روز ۲۹ سپتامبر در باربیکن سنتر لندن که یکی از با اعتبارترین سالن های کنسرت جهان شمرده می شود به اجرای قطعات می پردازند.

رامبرانت فرایش نوازنده پیانو، تونی اورواتر نوازنده کنترباس و وینسنت پلژر نوازنده سازهای کوبه ای گروه نوازندگان رامبرانت تریو هستند.

منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع

هم اینک بخوانید:   آلبوم موسیقی محلیِ «حنا حنا» پخش شد