آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

کنسرت «کلهر و قربانی» در ونکوور کانادا تمدید شد

کنسرت «کلهر و قربانی» در ونکوور کانادا تمدید شد

کنسرت «کیهان کلهر»، موسیقیدان برجسته ایرانی و بین المللی و «علیرضا قربانی»، خواننده مطرح موسیقی ایرانی، در شهر ونکوور کانادا برای یک شب دیگر تمدید شد.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، کلهر و قربانی که تور کنسرتهای خارجی را از نیمه اردیبهشت ماه سال جاری شروع کرده اند، در میانه این تور به ونکوور کانادا سفر می‌کنند و طی دو شب، در این شهر به اجرای موسیقی ایرانی می‌پردازند. پیش از هرچیز مقرر شده بود اجرای مشترک این دو هنرمند ایرانی در تاریخ ۱۴ مِی (۲۴ اردیبهشت) برگزار شود که بعد از اتمام بلیت‌های این اجرا، باز هم تمدید شده و تاریخ ۱۶ مِی (۲۶ اردیبهشت) نیز به جدول اجراییشان علاوه شد.

کنسرت‌های کلهر و قربانی از ۱۶ اردیبهشت در دالاسِ تگزاس شروع شده و در ۱۷ این ماه کنسرت را در بوستون بروی صحنه بردند. در تاریخ ۱۳ مِی (۲۳ اردیبهشت) اجرای نیویورک را پیش رو دارند و بعد از آن طی دو شب اجراهای ونکوور را خواهند داشت. «ساز و آواز» یکی از بخش های مقرر کرده برای اجراهای این دو هنرمند است که تقدیم مخاطبان و موسیقی دوستان خواهد شد.

در اینجا ضروری است این نکته اضافه شود که «لس‌آنجلس تایمز» با اشاره به این تور نوشته است: «کیهان کلهر استاد کمانچه یکی از هنرمندان پرطرفدار ایران و سفیر برجسته موسیقی فارسی است. ایشان هم کاری‌هایی گسترده با هنرمندانی از نمونه یویو ما، بروکلین رایدر، کرونوس کوارتت، گروه غزل و ارکسترهای بسیاری در تمامی جهان داشته است. موسیقی کلهر در غرب پرطرفدار است و ایشان یک نیروی خلاق در صحنه موسیقی بین المللی امروز است. قربانی نیز یک خواننده دلنشین است و از ایشان با اسم جانشین محمدرضا شجریان، استاد بلامنازع موسیقی کلاسیک فارسی یاد می‌شود.»

هم اینک بخوانید:   قطعه «خزان» پرویز مشکاتیان با اجرای «محمد موحدنیا» پخش می‌شود

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع