آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

کنسرت خواننده جنوبی لغو شد | این بار مرگ امان نداد

کنسرت خواننده جنوبی باطل شد | این دفعه مرگ امان نداد

کنسرت «محمود جهان» خواننده سر‌شناس ترانه‌های جنوبی موسوم به بندری که مقرر شده بود ۱۹ مرداد ماه سال جاری در تالار وحدت شهر تهران برگزار شد، به دلیل درگذشت این خواننده، باطل شد.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، روز قبلی یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ محمود جهان خواننده موسیقی جنوب دار فانی را وداع گفت.

بعد از این واقعه زهرا همتی مدیر کل موسسه فروغ فلق و تهیه کننده کنسرتهای اقوام ایرانی اطلاع داد که کنسرت گروه آوای موج با صدای استاد محمود جهان که مقرر شده بود در تاریخ ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ در تالار وحدت اجرا شود به دلیل درگذشت محمود جهان باطل شد.

هنر دوستانی که بلیط این کنسرت را تهیه کرده‌اند مبالغ پرداختیشان از روش سایت ایران کنسرت به آنان پس داده خواهد شد.

مراسم یادبودی به وسیله موسسه «فروغ فلق» برای این هنرمند ارزشمند برگزار خواهد شد که لحظه آن متعاقبا اعلام می‌گردد.

محمود جهان متولد ۱۳۳۰ در آبادان و از از خوانندگان موسیقی محلی و بندری جنوب بود. پدر ایشان اهل تنگستان بوشهر و شروه‌خوان بود. محمود پنج فرزند داشت که بهمراه آنان در تهران زندگی می‌کرد. ایشان کارمند بازنشسته کمپانی نفت بود.

بهروز فرح شیرازی روابط عمومی گروه موسیقی آوای موج نیز در این عرصه گفت: «دو سال بود که به شاگردی از محضر استاد محمود جهان در کنسرتهای گروه موسیقی «آوای موج» سود می‌بردیم. ایشان گاهی از گنجینه هنر خود قطعه‌ای را با صدای گرم خود و به روش پیغام صوتی با سرپرست گروه محسن آقایی به اشتراک می‌گذاشتند. قطعه‌ای که می‌شنوید اخرین پیغام صوتی استاد محمود جهان هست که شب قبل از درگذشتشان به سرپرست گروه توصیه دادند که تنظیم شود و مقرر شده بود قطعه پایانی کنسرت ١٩ مرداد ماه تالار وحدت آوای موج باشد. کنسرتی که دیگر هیچ وقت اجرا نخواهد شد. هیچوقت تصور نمی‌کردیم آخرین قطعه‌ای که از استاد بی‌بدیل موسیقی بندری بوشهر پخش می‌کنیم پیامی صوتی بدون موسیقی شاد بندری باشد.
روحش شاد. خاموشیی سفیر موسیقی جنوب را به امید عزیز، خانواده داغ دار ایشان و تمامی مردم ایران تسلیت می‌گوییم.»

هم اینک بخوانید:   «کیهان کلهر» در تالار وحدت روی صحنه می‌رود

پیشتر فایلی را می‌شنوید که در روزهای قبلی زنده‌یاد جهان این فایل را برای محسن آقایی فرستاده بود تا در کنسرت ۱۹ مرداد در تالار وحدت اجرا شود، این تازه ترین قطعه‌ای است که محمود جهان خوانده است.

سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان» درگذشت این هنرمند را به خانواده و جامعه هنری کشور تسلیت بیان میکند.

+دانلود ویدئو

آنلاین مشاهده نمائید:

 

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع