آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

کتاب روش نوین فراگیری جامع موسیقی با عنوان «هیچ وقت دیر نیست» منتشر شد

کتاب شیوه نوین فراگیری جامع موسیقی با عنوان «هیچ وقت دیر نیست» پخش شد

حمیدرضا دیبازر

جلد اول کتاب شیوه نوین فراگیری جامع موسیقیِ «هیچ‌وقت دیر نیست» اثری به تألیف «حمیدرضا دیبازر»، از جانب انتشارات «ماهور» پخش شد.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، «حمیدرضا دیبازر» آهنگساز، نوازنده و موزیسین مشهور موسیقی کشورمان، اثر مکتوب تازه اش را تحت عنوان «هیچ وقت دیر نیست»، راهی مارکت فرهنگی و هنری کشور کرد.

وی پیرامون این اثر عنوان می کند: «یکی از نیازهای اصلی هنرجویان علاقه‌مند و پویای موسیقی، در دست‌داشتن برنامه آموزشی این است که در عین متناسب‌بودن با شرایط فرهنگی هر کشور، با استناد به کارهای ساخته‌شده در دوره‌های مختلف تاریخ موسیقی (که با دیدگاه‌های زیباشناختی گوناگون و در محیط‌ها و فضاهایی دارای اختلاف ازنظر فرهنگی و جغرافیایی تالیف شده‌اند) دیزاین‌شده ‌باشد. در راستای جواب به این نیاز و با مرور منابع موجود در آموزش پیانو (مانند بِیر، جان تامسُن و غیره)، آهنگسازی (مانند کتاب‌های هاوارد، تُخ، شوئِنبِرگ و غیره)، تئوری موسیقی (پرویز منصوری، مصطفی کمال پورتراب) و سلفژ (پُتزُلی و غیره) سنجش کارآیی و بررسی کاستی‌های هرکدام درصدد رفع خلا‌های موجود در هریک و توزیع مطالب مفیدشان در یک سری برآمدم. در این راستا سری‌ی جهان کوچک اثر بِلا بارتُک به نوعی بخشی از سری «هیچ‌وقت دیر نیست» در شروع این شیوه نوین آموزش موسیقی قرار دارد.»

در اینجا ضروری است این نکته اضافه شود که دو اثر شنیداری «جزیره پرواز» و «بوم» از ساخته های «حمیدرضا دیبازر»، استاد دانشگاه، آهنگساز و دبیر اولین جشنواره موسیقی دانشجویی می باشند. از این آهنگساز، کارهای موسیقی فیلم، کنسرت های متعدد و فعالیت های اجرایی دیگری نیز به ثبت رسیده است.

هم اینک بخوانید:   آلبوم «پرده بی گاه» علی بهرامی فرد و فرشید بزرگی معرفی شد

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع