آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

وحید تاج و کیوان ساکت کنسرت خیریه برگزار کردند

وحید تاج و کیوان ساکت کنسرت خیریه برگزار کردند

کنسرت وحید تاج و کیوان ساکت

کنسرت خیریه گروه وزیری به سرپرستی کیوان ساکت و خوانندگی وحید تاج با خدمات رسانی از زنان سرپرست خانوار و باهمت بنیاد خیریه فیروز نیا، ۱۰ خردادماه سال جاری در تالار وحدت برگزار شد.

کیوان ساکت در ابتدای برنامه ضمن تشکر از بنیاد خیریه فیروز نیا که در شرایط دشوار امروز به فکر بخشی از هم‌وطنان یعنی بانوان سرپرست خانوار است، گفت: «برنامه ما در این دو نوازی در ابتدا چیز دیگری بود با اینحال به پیش نهاد دوستان این برنامه را اجرا می‌کنیم و خواهش من از افرادی که در سالن حضور دارند این است که بنیاد را خدمات رسانی کنند تا نشان دهیم با تمام فشارها، سختی‌هایی که هرکدام داریم هنوز معرفت، اخلاق و انسانیت در جامعه ایرانی نمرده و نخواهد مرد!»

آهنگساز و سرپرست گروه وزیری به علاوه از طرف دیگر با اشاره به بهره برداری از کلمه «سپاس» و ارزش آن گفت: «ما بابیان این کلمه، سه نیروی زیبای «گفتار نیک، اندیشه نیک و کردار نیک» را برای دوستانمان می‌خواهیم و سپاس بر همه شما»

بخش در ابتدا این برنامه با دو نوازی سه‌تار و پیانو همراه بود که کیوان ساکت همراه با نواختن ساز سه‌تار به دکلمه شعر «دست» فریدون مشیری پرداخت و در یک لحظه مخاطبان این هنرمند که امکان حضور در سالن را نداشتند از روش صفحه شخصی ایشان در اینستاگرام به‌صورت لایو بیننده این دو نوازی بودند.

بخش دوم این کنسرت با ضربی برگ و باد شروع شد و مخاطبان بیننده اجرای سازوآواز بانوای ساز نی، عود و کمانچه بودند و تصانیف فسانه، وای بر دل من، بی کاروان کولی و ای ایران از ساخته‌های کیوان ساکت با صدای وحید تاج به اجرا سود و در قسمت دیگری از این اجرا، چهارمضراب شوشتری، ضربی سه‌گاه، تک‌نوازی دف دلنشین شد.

کنسرت وحید تاج و کیوان ساکت

کیوان ساکت بعد از اجرای تصنیف «بی کاروان کولی» گفت: «همه شما مطلع هستید که اشاره وحید تاج به خسرو خوبان، خسرو آواز ایران است. بی تردید هر ایرانی فرهیخته نه هر انسان علاقه‌مند به هنر در هرکجای این کره خاکی پیر که روزگار سپری می‌کند، هر صاحب‌ذوق و تفکر و اندیشه‌ای، هر علاقه‌مند و شیفته خنیای ایرانی اگر تنها سه آرزوی بسیار مهم در اوج آرزوهای خود داشته باشد یکی از آن‌ها افزایش استاد محمدرضا شجریان است.»

هم اینک بخوانید:   پیش فروش اینترنی آلبوم موسیقی جذاب «عطار» آغاز شد

وی که بابیان این جملات مورد ترغیب حاضران قرار گرفت، ادامه داد: «همان‌طور که یکی از دولتمردان به‌خوبی اشاره کردند که هنرمندان سرمایه‌های حقیقیِ هر اقلیمی هستند به‌ویژه اقلیم کهنی چون ایران عزیزمان! کم اقبالی نیست که تمام مردم یک سرزمین به یک هنرمند رأی محشر دهند. من گمان می نمایم پخش ربنای استاد شجریان و آرزوی بهبودی ایشان آرزوی همه ما ایرانی‌ها و لااقل تمامی حاضران در کنسرت امشب است و امیدوارم این آرزوها جامه رفتار بپوشد.»

سروش عازمی خواه (پیانو)، مهدی غلامی (دف)، اشکان مرادی (کمانچه)، سالار زمانیان (تار)، کیارش ساکت (تار) و علی‌اکبر خادم (تمبک) عضو های گروه «وزیری» به سرپرستی «کیوان ساکت» آهنگساز ، تنظیم و نوازنده تار را به خوانندگی «وحید تاج» تشکیل می‌دادند و «بهنام ابوالقاسم» نوازنده پیانو نیز در قسمت در ابتدا کیوان ساکت را همراهی کرد.

در اینجا ضروری است این نکته اضافه شود که بخشی از عواید کنسرت خردادماه گروه وزیری به بنیاد خیریه فیروز نیا، که بیشتر زنان بی‌بضاعت و سرپرست خانوار را تحت پوشش دارد، تقدیم شد.

تصویر: امین باقری

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع