آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

مهدی یراحی: آرامشم کم است که امیدوارم بیشتر شود

مهدی یراحی: آرامشم کم است که امیدوارم بیشتر شود

«مهدی یراحی» در برنامه «خندوانه» با اشاره به اتفاقی که با استناد به گفته خودش در یکی از کنسرت‌های ارگانی‌اش رخ داد گفت: «تنها چهار نفر دست زدند و وقتی دیدند هیچ کس همراهی‌شان نمی‌کند، ضایع و ساکت شدند. آن‌ها ضایع شدند، اکنون ببییند من چه حالی شدم!»

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، شامگاه چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت مهدی یراحی خواننده پاپ برای بار دوم مهمان برنامه «خندوانه» با اجرای رامبد جوان شد.

رامبد جوان به مناسبت روی آنتن رفتن پانصدمین قسمت از برنامه «خندوانه» به مدت یک هفته میزبان چندین عدد از مهمان‌هایی خواهد بود که در طول این ۵۰۰ قسمت به برنامه‌اش آمده‌اند.

در ابتدای برنامه یراحی در باب قولی که دفعه پیش داده بود و قولی که این دفعه می‌دهد تا با انجام آن یک یا چند نفر را خوشحال کند گفت: «بار قبل قول داده بودم کنسرتی رایگان برای بچه‌های کم بضاعت برگزار کنم که با ارکسترم به پاکدشت رفتیم و اجرایی کامل با ظرفیت حدودا ۸۰۰ نفر برای بچه‌های کوزه‌پزخانه برگزار کردیم.»

ایشان ادامه داد: «این دفعه قول می‌دهم نهایتا تا آخر ماه رمضان و مثلا عید فطر با ارکسترم به خرمشهر بروم و در محیط باز اجرا کنم که امیدوارم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان هم با ما هم کاری کند.»

یراحی که در عرض ۱۰ سال خوانندگی چهار آلبوم پخش کرده است پیرامون این مثال شرح داد: «۱۵ سال است که آهنگسازی می‌کنم و ۱۰ سال است که می‌خوانم. سال ۷۹-۸۰ یک آلبوم جمع کردم با اینحال مجوزش آنقدر دیر آمد که مجبور شدم ترجیح بدهم منتشرش نکنم! آن موقع نمی‌خواستم برای کسی آهنگسازی کنم با این وجود به خاطر درآمدش تا سال ۸۶ این کار را کردم. بعد از آن بود که «منو رها کن» را برای برنامه «شب شیشه‌ای» خواندم و بعد هم که اولین آلبومم بیرون آمد.»

هم اینک بخوانید:   «بابک جهانبخش» در تهران به نمایش گذاشته شد | گزارش تصویری «موسیقی ایرانیان»

این خواننده موسیقی پاپ ایرانی و عربی در باب پنجمین آلبومش هم گفت: «محتمل است پنجمین آلبومم عربی باشد.»

مهدی یراحی در جواب این که شده است کسی آهنگ‌هایش را بخواند گفت: «بله، مردم در کنسرت‌ها، با این وجود یک وقت‌هایی که برای کنسرت‌های ارگانی به شهرستان‌ها می‌رویم و میکروفن را سمت مردم می‌گیرم و نمی‌خوانند یا یواش می‌خوانند (به شوخی) خیلی ضایع می‌شوم.»

ایشان با اشاره به خاطره‌ای از اجرا در شهری نزدیک ماهشهر ادامه داد: «برنامه‌ای ارگانی بود در شهری نزدیک ماهشهر. مجری که معرفی‌مان کرد و ارکستر روی صحنه رفت هیچ صدایی نیامد، با خودم گفتم من که بروم حتما دست می‌زدند با این وجود باز هم اتفاقی نیفتاد! قبل از ما هم برنامه ژانگولربازی اجرا شده بود و مردم خیلی خوششان آمده بود و (به شوخی) گمان می نمایم از این که ما جای ژانگولرها را گرفتیم ناراحت شده بودند. قطعه اول را که تمام کردم تنها چهار نفر دست زدند و وقتی دیدند هیچ کس همراهی‌شان نمی‌کند و ضایع شده‌اند خودشان ساکت شدند. (با خنده) آن‌ها ضایع شدند، اکنون ببییند من چه حالی شدم!»

ایشان با اشاره به خاطره‌ای که تعریف کرد ادامه داد: «(با خنده) حیثیتم رفت با این تعریف کردنم! یک دفاعی هم از خودم بکنم!… بعدش برایشان یک آهنگ عربی خواندم که خوششان آمد.»

خواننده آلبوم «آینه قدی» در باب آرزویی که دارد هم گفت: «در «خندوانه» نمی‌شود دروغ گفت. آرامشم کم است که امیدوارم بیشتر شود. خوانندگی کار سختی است.»

یراحی ادامه داد: «وقتی یک چیزی مد می‌شود شما هم با اسم یک هنرمند مجبور می‌شوید همان مد را در اثرتان پیاده و در حقیقت کپی‌برداری کنید تا دیده شوید.»

هم اینک بخوانید:   «محسن یگانه» در شب تولدش حیرت زده شد | گزارش تصویری

ایشان در انتهای قطعه‌ای عربی خواند و به جناب‌خان تقدیمش کرد.

اگر به موسیقی های پاپ، راک و یا تلفیقی علاقه مند هستید در بیشتر مواقع آرتلی را پیگیری کنید. به علاوه از طرف دیگر میتوانیددوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع