آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

مراسم نکوداشت استاد فخری ملک پور برگزار می شود | اجرای استادان در تالار وحدت

مراسم نکوداشت استاد فخری ملک پور برگزار می شود | اجرای استادان در تالار وحدت

مراسم نکوداشت استاد فخری ملک‌پور نوازنده و مدرس پیشکسوت پیانو یکشنبه پنجم شهریور ماه با حضور چندین عدد از هنرمندان و علاقه مندان موسیقی ایرانی برگزار می‌شود.

مراسم نکوداشت استاد فخری ملک‌پور نوازنده و مدرس پیشکسوت پیانو یکشنبه پنجم شهریور ماه به همت موسسه فرهنگی هنری «راد نو اندیش» با حضور چندین عدد از هنرمندان و علاقه مندان موسیقی ایرانی در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.

در این مراسم که با حضور جمعی از هنرمندان و پیشکسوتان موسیقی برگزار می‌شود، هنرمندانی چون محمد اسماعیلی و سعید ثابت به هم نوازی سنتور و تمبک می‌پردازند. حریر شریعت‌‌زاده نوازنده پیانو و از شاگردان استاد فخری ملک‌پور نیز قطعاتی را به خوانندگی سالار عقیلی اجرا می‌کند. در چنین شرایطی ست که که پخش کلیپ تصویری از پیانو نوازی استاد ملک ‌پور با همراهی سالار عقیلی از نمونه بخش‌های این مراسم نکوداشت است.

فخری ملک‌پور نوازنده پیشکسوت پیانو تنها یادگار سبک پیانو نوازی استاد مرتضی خان محجوبی است که به مدت ۱۲ سال نواختن پیانو به سبک ایرانی را از این استاد برجسته فرا گرفت. وی مدت چهار سال نزد استاد احمد عبادی به نواختن سه تار و به علاوه از طرف دیگر به فراگیری بیشتر موسیقی ایرانی نزد اساتیدی چون ادیب خوانساری، حسین تهرانی، عبدالحسین شهنازی، رضا ورزنده و علی تجویدی پرداخت.

هم کاری با هنرمندان مشهور‌ای چون پرویز یاحقی، محمود خوانساری، اسدالله ملک، فرهنگ شریف، رضا ورزنده، حسن کسایی، عبدالوهاب شهیدی و محمدرضا شجریان از نمونه فعالیت‌هایی است که این هنرمند در عرصه موسیقی انجام داده است.

استاد ملک‌پور طی سال‌های واپسین غیر از نوازندگی و آهنگسازی به تدریس ساز پیانو به شیوه ایرانی نیز سرگرم است. «مشق استاد» شامل سه لوح فشرده از نواخته ‌های این هنرمند و دست‌ نوشته‌‌های استاد مرتضی محجوبی از تالیفات مهم این هنرمند در عرصه پژوهش است.

هم اینک بخوانید:   کنسرت «کلهر و قربانی» در ونکوور کانادا تمدید شد

«طرب ‌انگیز»، «آه باران»، «به که مانی»، «نسیم بهاری» و «در آیینه خیال» از نمونه کارهای موسیقایی این هنرمند پیشگام موسیقی ایرانی است که تا به این لحظه در معرض علاقه مندان قرار گرفته است.

مراسم نکوداشت استاد فخری ملک‌پور ساعت ۲۱:۳۰ روز یکشنبه پنجم شهریور به وسیله موسسه فرهنگی هنری «راد نو اندیش» در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع