آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

محمدجلیل عندلیبی بعد از سال‌ها در سقز و بانه به روی صحنه می‌رود

بعد از مدتها بالخره محمدجلیل عندلیبی در سقز و بانه به روی صحنه خواهد رفت

محمدجلیل عندلیبی

کنسرت موسیقی گروه «مولانا» با آهنگسازی و سرپرستی «محمدجلیل عندلیبی» و خوانندگی «سید رضا کردستانی» (نوه سید علی اصغر کردستانی) برگزار خواهد شد.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، بعد از سال‌ها اولین کنسرت محمدجلیل عندلیبی بهمراه گروه مولانا و با حضور سید رضا کردستانی به عنوان خواننده و نوازندگان آلبوم میهن (تازه‌ترین اثر عندلیبی)، ۲۵ فروردین ماه ساعت ۹شب در سالن دوهزار نفری شهید آبیدرم در شهرستان سقز به روی صحنه می‌رود و روز ۲۶ فروردین ماه هم در تالار آربابا شهر بانه هم مهمان مردم هنردوست بانه خواهد بود.

این کنسرت در دو بخش بیات ترک و اصفهان اجرا می‌شود. پیش سود بیات ترک، ساز و آواز، کرشمه و چهارمضراب ارکستری، تصنیف یارغزال، ساز و آواز زردی خزان، تصنیف رزدی خزان، سولو سازی، تصنیف نوروز گل، آواز سکشته و دلکش (دونوازی تار و نی)، تصنیف کردواری، فرود به شور (آئاز غم انگیز با شعری از باباطاهر عریان)، تصنیف‌ای رفیقان (عرفانی در ابزار شور)، آواز فرود به بیات ترک، شش هشت (دیسان نسیمی بهار) و تصنیف بوتویا در قسمت اول برنامه و تصنیف بی‌قرار (در هوایت بی‌قرارم‌ای وطن (باز خوانی بی‌قرار با صدای شهرام ناظری با تغییر مضمون از عرفانی به وطنی)، آواز همایون گوشه سود بیات راجع (بازخوانی آوازهای سید علی اصغر کردستانی)، تصنیف بانگ رباب با شعری از عبدالرحمان وفایی (یک مصرع کردی یک مصرع فارسی)، آواز بیات راجع (ساز و آواز گوشه بیات راجع)، تصنیف سرگشنگان عشق با شعری از عطار نیشابوری، آواز فرود به سود اصفهان و تصنیف بازوبند (بازخوانی یکی از تصانیف سیدعلی اصغر کردستانی با تنظیمی تازه در دو ریتم دارای اختلاف) در قسمت دوم این اجرا معرفی می‌شود.

هم اینک بخوانید:   دعوت دفتر موسیقی از بخش خصوصی برای پیشرفت تالارهای اجرای کنسرت

علاقه مندان برای خرید بلیط اینترنتی این کنسرت قادر اند به نشانی www.parsbelit.com مراجعه کنند. افرادی که علاقه به تهیه بلیط به روش فیزیکی دارند نیز قادر اند به خیابان امام، در مقابل داروخانه شبانه روزی سابق، «عکاسی شاهوردی»، خیابان جمهوری، «فرهنگسرای زرتشت»، خیابان معلم، در مقابل درمانگاه حکیم، «پیرایش تیشکو»، میدان جمهوری (هه لو)، جنب پاساژ کوثر، «بهداشتی ژوان» و خیابان شهدا، کوچه بامداد، «کمپانی تبلیغاتی کوردئارا» مراجعه کنند.

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع