آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

«صابر ابر» به جمع بازیگران پروژه‌ی «سی» پیوست

«صابر ابر» به جمع بازیگران برنامه‌ی «سی» پیوست

«صابر ابر» – بازیگر سینما و تئاتر – به جمع بازیگران برنامه‌ی «سی»، کارِ «همایون شجریان» و «سهراب پورناظری» پیوست. قبل از این بازیگرانی چون سحر دولتشاهی، امیر تازه ای و مهدی پاکدل در این برنامه حضور داشتند.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، «همایون شجریان» – خواننده برنامه‌ی سی ضمن اعلامِ این خبر بیان می کند: «تمریناتِ برنامه‌ی مولتی مدیای ۳۰ از اول تیرماه شروع شده است و پیرامون همین مسئله غیر از بازیگرانی که قبل از این برای حضور در این برنامه معرفی شدند، چند بازیگر تازه نیز به آن اضافه شده که در قسمتِ اجرای زنده حضور دارند. این ایام «صابر ابر» به جمع بازیگران ما اضافه شده است و احتمال حضور چند بازیگر دیگر نیز می باشد که به تدریج به وسیله روابط عمومی برنامه معرفی خواهند شد.»

«همایون شجریان» که برنامه ریزی شده است تازه ترین تست موسیقایی خود را با بهره برداری از جریان‌های شاهنامه روی صحنه ‌برد، به علاوه از طرف دیگر اضافه می‌کند: «تمام افرادی که در این برنامه حضور دارند، نه تنها در نقش و جایگاهی که قرار دارند ایفای نقش می‌کنند که در یک کلِ‌ واحد، رویایی را تحقق می‌بخشند که امیدواریم به روش یک برنامه‌ی ملی در ایرانِ امروزِ ما تاثیر داشته باشد و بارِ دیگر همه‌ی ما را متوجه‌ی مکان «فردوسی» و مکان رفیعِ‌ ایشان در تاریخ و ادبیاتِ‌ کند. پیرامون همین مسئله قبل از این خانم دولتشاهی و مردها امیر تازه ای و مهدی پاکدل از نمونه هنرمندانی بودند که افتخار حضور همراه با آنها را پیدا کردیم و اکنون نیز در خدمت آقای «ابر» خواهیم بود.»

هم اینک بخوانید:   «سى» با هم کاری همایون شجریان و سهراب پورناظری روی صحنه می‌رود

این برنامه‌ چندرسانه‌ای با نیتِ هویت بخشی ملی با تکیه بر مسئله فرهنگ، هنر و اندیشه ایرانی با حضور چندین عدد از برترین چهره‌های موسیقی، تئاتر و به علاوه از طرف دیگر انیمیشن در حالی روی صحنه می‌رود که روایتی معاصر و دارای اختلاف از دو جریان شاهکار فردوسی را گفته و تلاش می‌کند تا مخاطبینی از نسل های دارای اختلاف با بهره برداری از هنرهای نمایشی، موسیقی و انیمیشن به درکی حال حاضر از شاهنامه‌ی فردوسی برسند. خالقان این برنامه در نظر دارند گامی در جهت بازسازیِ هویت ملی بردارند.

برنامه‌ی «سی» کاری از «همایون شجریان» و «سهراب پورناظری» از پانزدهم مرداد ماه در سری‌ی فرهنگی- تاریخی سعدآباد با نویسندگی «نغمه ثمینی» و کارگردانی «علی‌اصغر دشتی» روی صحنه می‌رود.

منبع: سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir»

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع