آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

«شهرام میرجلالی» میهمان ویژه نوزدهمین شب آواز ایرانی

«شهرام میرجلالی» میهمان ویژه نوزدهمین شب آواز ایرانی خواهد بود

شهرام میرجلالی

نوزدهمین شب‌ آواز ایرانی در حالی روز شنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۸ در تالار سوره برگزار می‌شود که «شهرام میرجلالی» تار نواز برجسته با اسم می‌ه‌مان ویژه به اجرای برنامه می‌پردازد.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، در تازه‌ترین برنامه شب آواز ایرانی روز شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه ساعت ۱۸ در سالن سوره از آلبوم موسیقی «نرگس فتان» اثر استاد شهرام میرجلالی با حضور عوامل تولید و جمعی از موسیقیدانان مطرح کشور معرفی خواهد شد.

این آلبوم شامل ۱۲ قطعه موسیقی و با هم‌نوازی تار و تنبک استاد شهرام میرجلالی و رضا ترشیزی است. میرجلالی (زاده ۱۳۳۸، اهواز)، نوازنده و آموزگار ایرانی تار و عود است. وی از نوازندگان برجسته تار مکتب اصفهان بوده و از شاگردان استادانی چون جلیل شهناز و سیدحسن کسایی به‌شمار می‌آید. ایشان در کارنامه هنری خود سابقه هم کاری با هنرمندانی چون محمدرضا شجریان، همایون شجریان، علیرضا افتخاری، ایرج بسطامی و حسام‌الدین سراج را دارد. می‌رجلالی در این برنامه قطعاتی از آلبوم «نرگس فتان» را به نوعی می‌ه‌مان ویژه اجرا خواهد نمود.

از دیگر بخش‌های نوزدهمین برنامه شب آواز ایرانی می‌توان به اجرای حمیدرضا فرهنگ بهمراه احسان استیری (نوازنده کمانچه) اشاره نمود که به اجرای آوازی در مایه دشتی با بهره برداری از اشعار مولانا می‌پردازد.

حمیدرضا فرهنگ متولد ۱۳۵۴ اصفهان موسیقی را از سن سیزده سالگی در رشته‌های آواز، نی، سه تار و تنبک شروع کرد و پایین نظر اساتیدی چون علی‌اصغر شاه زیدی، محمدعلی کیانی‌نژاد، محمد علی حدادیان و مسعود بخشی کسب فیض کرده است. از جدی ترین فعالیت‌های هنری فرهنگ می‌توان به راه‌اندازی گروه فرهنگی هنری آوای جاوید و تولید و معرفی برنامه‌های آموزشی موسیقی، هم کاری در آلبوم آموزشی آواز «شنونده فارسی» اشاره نمود. احسان استیری متولد ۱۳۶۱ اصفهان حاوی تحصیلات کار‌شناس موسیقی اصیل ایرانی است و پایین نظر اساتیدی چون علی اکبر شکارچی و مهدی آذر سینا کسب فیض کرده است.

هم اینک بخوانید:   «سی» تمديد شد | موسیقی ایرانیان

در اینجا ضروری است این نکته اضافه شود که آلبوم موسیقی «نرگس فتان» از روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه در فروشگاه‌های مشهور مرکز موسیقی تمامی کشور و به علاوه از طرف دیگر سایت beeptunes.com قابل تهیه است.

نوزدهمین شب آواز ایرانی به همت مرکز موسیقی و موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر، شنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۸ در تالار «سوره» عرصه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به حافظ برگزار می‌شود. ورود برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع