آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

آغاز دور دوم پروژه «چند شب»

شروع دور دوم برنامه «چند شب»

دور دوم سری کنسرت های «چند شب» با عنوان «چند شب کمانچه» از روز ۲۱ مرداد ماه در تالار رودکی تهران میزبان علاقه مندان موسیقی ایرانی است.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، دور دوم سری کنسرت های برنامه «چند شب» طی روزهای ۲۱، ۲۲ و ۲۳ مرداد ماه سال جاری با عنوان «چند شب کمانچه» در تالار رودکی تهران میزبان دوستداران موسیقی ایرانی خواهد بود.

افشین معصومی مدیر موسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» با اعلام این خبر گفت: «باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که اجرای دوره اول این برنامه که ماه قبلی با عنوان «چند شب تار» در تالار رودکی برگزار شد، با استقبال خوبی از جانب مخاطبان مواجه شد و این برای ما دلیل افتخار و خوشحالی بود که در طول این برنامه هنرمندانی چون کیهان کلهر ، داریوش طلایی، علی بهرامی فرد ، سعید نایب محمدی ، شروین مهاجر ، محمدرضا فیاض به تماشای کنسرت ها نشستند.
وی گفت: در این روزهایی که اجرا کنسرت تنها شکل تجاری به خود گرفته و اغلب تولید کنندگان بیشتر به فکر تکثر و تکرر هستند تا با ثبت رکورد بیشترین ها را به اثبات برسانند، شنوندگانی هستند که گوش جان به سرچشمه هنر موسیقی می سپارند .به هر ترتیب موسیقی که ما در این برنامه معرفی می دهیم موسیقی مخصوصی است که شنونده مخصوصی را هم می طلبد و امیدوارم با برنامه ریزی که در این عرصه انجام گرفته بتوانیم به سهم خود و حضور عده ای از هنرمندان انتخاب موسیقی کشورمان نقشی در اعتلا و گسترش موسیقی ایرانی به ویژه تک نوازی باشیم.»

هم اینک بخوانید:   اجرا کنسرت «امیر اثنی عشری» با سه تار نوازان صبا در ساری

معصومی با اشاره به برنامه های آتی برنامه «چند شب» شرح داد: «سری کنسرت های «چندشب » با نیت یاد آوری ریشه های اصلی موسیقی در ۱۲ دوره دیزاین شده که در هر دوره به یک ساز از عرصه موسیقی ایرانی ، کلاسیک ، و فضاهای خواهیم پرداخت. در دوره دوم نیز که با عنوان «چند شب کمانچه» برگزار می شود هنرمندان کمپانی کننده به کمانچه نوازی در شیوه ها و بیان های دارای اختلاف می پردازند.»

با استناد به برنامه ریزی های انجام گرفته، اسامی هنرمندان و برنامه کنسرت های «چند شب کمانچه » به ترتیب پایین مطرح شده است:

«شنبه ۲۱ مرداد ( ساعت ۲۱ ) : شروین مهاجر، المیرا مردانه، رضا پرویز زاده
یکشنبه ۲۲ مرداد ( ساعت ۲۱ ) : هادی منتظری، هومان رومی، حسام اینانلو
دوشنبه ۲۳ مرداد ( ساعت ۲۱ ): فرشاد صارمی، سامر حبیبی، صبا علیزاده»

علاقه مندان برای دریافت بلیت برنامه های برنامه «چند شب تار» می توانند به سامانه « ایران کنسرت» مراجعه کنند.

منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع