آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

آغاز اجرای پروژه موسیقایی «چند شب» در تالار رودکی

شروع اجرای برنامه موسیقایی «چند شب» در تالار رودکی

اولین برنامه از برنامه موسیقایی «چندشب» انتهای تیرماه سال جاری با حضور چندین عدد از نوازندگان مطرح موسیقی ایرانی در تالار رودکی تهران برگزار می شود.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، افشین معصومی مدیر اجرا برنامه موسیقایی «چند شب» با اعلام این خبر اضافه کرد: «با استناد به برنامه ریزی های انجام گرفته قرار بر این است که از انتهای تیرماه سال جاری برنامه موسیقایی «چندشب» به وسیله موسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» با حضور هنرمندان و نوازندگان مطرح موسیقی کشورمان شروع شود. طی اجرا این برنامه که در هر دوره به یکی از سازهای موسیقی ایرانی اختصاص دارد، چندین عدد از هنرمندان منتخب موسیقی کشورمان با نگاه تک نوازی بدون همراهی ساز دیگر به اجرای برنامه می پردازند. در این برنامه سعی کردیم تا به سهم خود یادآور هنر تک نوازی با اسم یکی از ارکان موسیقی به ویژه موسیقی ایرانی باشیم.»

وی ادامه داد: «اولین برنامه از سری برنامه های «چند شب» انتهای تیر ماه با عنوان «چندشب تار» طی چهار شب با حضور نوازندگان مطرح تار در تالار رودکی میزبان علاقه مندان موسیقی خواهد بود. در این ویژه برنامه نوازندگان صاحب اسم تار که اسامی آنها ابتدا هفته آتی پخش خواهد شد، فارغ از هرگونه خواست موسیقایی به اجرای شیوه های مختلف تار نوازی در مکتب های تهران، اصفهان، تبریز و معاصر می پردازند و جا دارد از همه این هنرمندان به جهت حضورشان در یک برنامه واحد تشکر کنم که با نگاهی خدمات رسانی گونه از موسیقی دعوت ما را پذیرفته اند.»

هم اینک بخوانید:   حسین علیزاده: «غمنومه فریدون» ادای دین به «شهر قصه» است

معصومی با اشاره به اینکه ویژه برنامه «چند شب» طی ماه های آتی نیز ادامه پیدا خواهد نمود، گفت: «با استناد به پیش بینی های انجام گرفته اجرا سری برنامه های «چند شب» تنها محدود به برنامه «چند شب تار» نخواهد بود و ما در نظر داریم تا در دوره های بعد درمقایسه با اجرا برنامه های مختلف در عرصه سازهای ایرانی، موسیقی کلاسیک و موسیقی فضاهای میزبان علاقه مندان موسیقی باشیم.»

مدیر موسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» با تشکر از هم کاری دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مدیر بنیاد فرهنگی هنری رودکی و مدیریت تالار رودکی در اجرا این ویژه برنامه ها گفت: هم اینک در مرحله صدور مجوزهای ضروری هستیم و طی روزهای آتی نیز درمقایسه با معرفی نوازندگان، تاریخ دقیق اجرا برنامه و نحوه تهیه بلیت اطلاع رسانی ضروری صورت خواهد گرفت.

منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع