آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

سلام علیک کولی‌های اسپانیا با ایرانی ها!

سلام علیک کولی‌های اسپانیا با ایرانی ها!

کنسرت موسیقی کولی های اسپانیا

کنسرت «کولی‌های اسپانیا»، ۶ الی ۸ مرداد ماه به همت موسسه اکسیر نوین، با اجرای موسیقی محلی اسپانیا در تالار وزارت کشور تهران و استقبال مخاطبین برگزار شد.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، در این کنسرت عضو های خانواده ریه‌س که برای این برنامه منتخبی از قطعات عاشقانه و ریتمیک خود را تکمیل کرده بودند به روی سن آمدند و ۱۰ قطعه از قطعات خاطره‌انگیز گروه «جیپسی کینگز» از نمونه “amor mio” را اجرا کردند. اولین آهنگی که این گروه معرفی کرد قطعه «سلام‌علیک» بود که به دلیل احترام به مردم ایران این قطعه اجرا شد.

شاهرخ بحرالعلومی مدیر کمپانی پرشیا فیلم در ابتدای کنسرت، توضیحاتی پیرامون گروه برگزارکننده معرفی و گفت: «این دومین‌بار است که در کشورمان میزبان کولی‌های اسپانیا هستیم و مفتخریم در سرزمینی هستیم که زبان تعامل ما با کشورهای جهان به‌‌واسطه هنر است. مشرق زمین مهد هنر است و در مقایسه با غرب که به هنر هم نگاه سیاسی دارد چنین نگاهی ندارد.»

ایشان پیشتر به تاریخچه گروه جیپسی کینگ اشاره و عنوان کرد: «خوزه ریه س بهمراه چند نفر دیگر این گروه را پایه‌گذاری کردند و این گروه بازهم تحت عنوان «جیپسی کینگ» فعالیت دارند.»

بحرالعلومی با اشاره به اعضایی که در کنسرت پیش رو در تالار وزارت کشور حاضر شده بودند، اظهار کرد: «آرزو داریم روزی همه ۳۲ نفر گروه جیپسی کینگ کنسرتی را در این مکان اجرا کنند. امشب مایکل فرانسیسکو آمادور، جوزف کورتز، جانی بیلی کورتز، آنتونیو (تونی) ونجلستی، روماریک خورخه فیگوئیه‌یر، سن پیتر ایرینا، پینچرا سرجیو کرد و پل ریه‌س اینجا حضور دارند. وی به علاوه از طرف دیگر به حضور آنتونیو(تونی) ونجلستی اشاره و یادآور شد که ونجلستی تهیه کننده‌ای است که ۳۵ سال همراه این گروه بوده است. یک نکته در این اجرا این است که بعد از بازسازی تالار وزارت کشور امکاناتی بهتر در تجهیز صندلی‌ها و علی الخصوص صدای سالن ممکن شده بود.»

در اینجا ضروری است این نکته اضافه شود که در این اجرا شش گیتاریست، یک نوازنده درامز و یک نوازنده دیگر گروه را همراهی می‌کردند. از نمونه خصوصیت‌های اصلی سبک گروه این است که با اسم کولی‌های اسپانیا همراه با هم می‌خوانند و همراه با یکدیگر نیز می‌نوازند.

پیشتر قادر اید عکسهای سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان» (عکاس: مرضیه امیری) از این کنسرت را پیگیری کنید.

هم اینک بخوانید:   «میثم ابراهیمی» در تهران کنسرت برگزار می‌کند

اگر به موسیقی های پاپ، راک و یا تلفیقی علاقه مند هستید در بیشتر مواقع آرتلی را پیگیری کنید. به علاوه از طرف دیگر میتوانیددوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع