آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

سامان احتشامی: این رسیتال پیانو آغاز روندی جدید برای آکادمی پیانوی من است

سامان احتشامی: این رسیتال پیانو شروع روندی تازه برای آکادمی پیانوی من است

رسیتال پیانوی آکادمی پیانوی سامان احتشامی طی چهار هفته در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه رفت و ۱۰۰ هنرجوی این آکادمی در آن به اجرای برنامه پرداختند.

این رسیتال بزرگ پیانو طی چهار جمعه در تاریخ های۳۰ تیرماه، ۱۳ و ۱۹ و ۲۷ مردادماه در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار شد و احتشامی در تلاشی محترم سعی کرده سطح فرهنگ و دانش خانواده‌ها و هنرجویان در باب ساز پیانو را پیشرفت داده و بتواند مسیر فراگیری این ساز را به راهی ساده و علمی در دست علاقمندان این ساز و خانواده‌ها قرار دهد.

سامان احتشامی پیرامون جزئیات این برنامه و اجرای کارهای هنرجویانش در این رسیتال که برآمده از کارهای قدیمی و پرطرفدار موسیقی ایرانی و پاپ بود، گفت: «من موسیقی‌ای را تدریس می‌کنم که آنرا یاد گرفته‌ام و موسیقی‌های تازه ای که این ایام وجود دارند در زندگی من نبوده و معلم‌های من این موسیقی‌ها را نشنیده‌اند. از آنجای که نتاسیون خوبی برای آنها نیست و منبع خوبی برای تدریس آن نیست ترجیح می‌دهیم موسیقی‌هایی را که کتابت شده و منابع خوبی برای آن است را آموزش دهیم و بچه ها با آنها روی صحنه می‌روند و به اجرای برنامه بپردازند.»

احتشامی پیرامون نوع ارتباطش با هنرجویان خود که در تمام مقاطع سنی از شاگردانش هستند نیز گفت: «یک معلم باید بسیار خودش را پائین بیاورد و خود را بشکند و به میزان هنر همان هنرجو با ایشان روی صحنه کار کند. فکر می کنم چون من این کار را کرده‌ام توانسته ام رابطه خوبی با هنرجویانم برقرار کنم. من در ۴ هفته ۱۰۰ هنرجو را روی صحنه آوردم و آنها همه همراه با خانواده هایشان به اجرای برنامه پرداختند. هیچ مسابقه‌ای را برگزار نکردم و هیچ داوری ای نشد و جوری رفتار نکردم که هیچ هنرجویی بهتر و بالاتر از هنرجوی دیگر دیده شود. کار هر هنرمند و هر هنرجویی برایش ارزشمند است و هدف اصلی این برنامه چگونگی یادگرفتن پیانو در تمام دنیا را نشان میدهد و ۱۰۰نفر موسیقی کلاسیک و پاپ و ایرانی را روی صحنه اجرا کردند و این رسیتال پیانو شروع روندی تازه برای آکادمی پیانوی من است.»

هم اینک بخوانید:   «صابر ابر» به جمع بازیگران برنامه‌ی «سی» پیوست

این برنامه که در شکل تکنوازی و گروه نوازی پیانو برنامه اجرا شد، با سه هدف اصلی ارتقای سطح فرهنگ و دانش خانواده‌ها و هنرجویان در باب ساز پیانو، چگونگی تدریس پیانو و دانستن مسیرفراگیری این ساز و اجرای هنرجویان همراه با هنرآموزانشان و ترغیب آنان برای فراگیری بیشتر مطالب موسیقایی از جانب سامان احتشامی دیزاین و تدوین شده است.

یلدا صمدی، سینا سلیم‌زاده، هیراد پناهی، پیمان جوانمرد و سامان احتشامی در قسمت های مختلف این رسیتال با هنرجویان شان روی صحنه آمدند و به اجرای برنامه پرداختند.

گفتنی ست «راز احتشامی» (همسر سامان احتشامی) با اسم مدیر آکادمی پیانوی سامان احتشامی، مدیریت و اجرا این رسیتال بزرگ را بر عهده داشت.

منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع