آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

رستاک «کوچه لره سو سپمیشم» را خواند | گزارش تصویری «موسیقی ایرانیان»

رستاک «کوچه لره سو سپمیشم» را خواند | گزارش تصویری «موسیقی ایرانیان»

کنسرت گروه موسیقی رستاک

تازه‌ترین کنسرت گروه موسیقی «رستاک» به سرپرستی «سیامک سپهری»، شامگاه دوشنبه ۹ مردادماه و طی دو سانس به همت موسسه فرهنگی هنری آوای هنر به مدیریت «محمد جلیل پور» در مرکز همایش‌های برج میلاد شهر تهران برگزار شد.

گروه موسیقی رستاک که در تاریخ‌های ۳ و ۹ فروردین‌ماه در شکل جشنواره نوروزی برج میلاد تهران به روی صحنه رفته بودند، تازه‌ترین کنسرت خود را شامگاه دوشنبه ۹ مردادماه و در دو سانس در همین سالن برگزار کردند و بعد از ۴ ماه دیداری از نو با هواداران خود در پایتخت داشتند.

گروه رستاک در این کنسرت به اجرای قطعاتی چون بیو بریمش، سکینه، لیلا، بارون بارون، بوتورای، رعنا، کوچه لر، واسونک، سوزله و سنین یادگارین پرداخت، با این وجود گفتن این مسئله در اینجا ضروری است قطعه «کوچه لره سو سپمیشم»  برای بار نخست به وسیله رستاک در این برنامه به نمایش گذاشته شد.

سیامک سپهری (سرپرست گروه و نوازنده تار)، فرزاد مرادی (خواننده و نوازنده عود، سه تار، دیوان و قوپوز)، بهزاد مرادی (خواننده و نوازنده دهل، ضرب، عود و سازهای افکتیو)، اکبر اسماعیلی پور (تار، سه تار، عود و تار آذری)، یاور احمدی فر (دف، دایره، دهل، پیپه و سازهای افکتیو)، امید مصطفوی (تنبک، کوزه، زنبورک، حلب، کاسوره و سازهای افکتیو)، صبا جمالی (قانون)، سپهر سعادتی (کنترباس)، دینا دوستی (کمانچه و قیچک)، فرزاد خورشید سوار (دف، دایره، دهل و دُم دُم)، بیتا قاسمی (قیچک باس) و حامد بلندهمت (سرنا، نی جفتی، دوزله، نی انبان و بالابان) عضو های ارکستر گروه رستاک را تشکیل می‌دادند. به علاوه از طرف دیگر وحید اسداللهی (ناقارا)، مراد اسداللهی (گارمون)، رضا اسداللهی (ناقارا)، سوما نوروزی، المیرا قنبری و علی عیوض خانی (همخوان) این گروه را در این کنسرت همراهی کردند.

هم اینک بخوانید:   تولید باغ - مزار «محمدرضا لطفی» شروع شد

در اینجا ضروری است این نکته اضافه شود که «حمیدرضا نوربخش» و «محمدرضا هدایتی» از نمونه میهمانان کنسرت گروه رستاک بودند.

پیشتر قادر اید عکسهای «غزاله خوش سیما» از این کنسرت را مشاهده نمایید.

منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع