آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

دعوت دفتر موسیقی از بخش خصوصی برای توسعه تالارهای اجرای کنسرت

دعوت دفتر موسیقی از بخش خصوصی برای پیشرفت تالارهای اجرای کنسرت

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با مدیران یک سری تجاری تفریحی بر ضرورت پیشرفت فضاهای اجرای صحنه ای موسیقی تاکید کرد.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیاتن»، فرزاد طالبی مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین سروی معاون دفتر موسیقی و نصرت احمدی روز سه شنبه بیستم تیر ماه در دیدار با منوچهر محمدی مدیرعامل و احمدرضا درویش و رضا سعیدی پور عضو های هیات مدیره سری تجاری تفریحی مگامال ضمن آشنایی با فعالیت های این سری در باب پیشرفت هم کاری‌های فرهنگی هنری در عرصه اجراهای صحنه ای در این سری بحث و تبادل نظر کردند.

منوچهر محمدی در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از حضور مدیر کل دفتر موسیقی و توجه وی به پیشرفت فضاهای اجرای صحنه ای به وسیله بخش خصوصی با ارایه خبری به ظرفیت های این مجتمع اشاره و آمادگی این سری را برای اجرا اجراهای صحنه ای براساس ظرفیت سالن های موجود اطلاع داد.

فرزاد طالبی هم ضمن اشاره به نگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خدمات رسانی از بخش خصوصی در همه عرصه های فرهنگی گفت: منطقه اکباتان با استناد به موقعیت جغرافیایی و استفاده از جمعیتی نوجوان و جوان و دسترسی آن به استان البرز موقعیت بسیار خوبی را برای پیشرفت فضاهای فرهنگی هنری دارد.

وی اضافه کرد: هم اینک سالن های استاندارد برای اجراهای صحنه ای محدود است و بخش خصوصی می تواند با سرمایه گذاری در این بخش به پیشرفت فرهنگی کشور کمک کند. ضمن اینکه این امر صرفه اقتصادی مناسبی داشته و در عین حال به کاهش هزینه بلیت اجراهای زنده موسیقی خواهد انجامید.

هم اینک بخوانید:   مراسم نکوداشت استاد فخری ملک پور برگزار می شود | اجرای استادان در تالار وحدت

مدیر کل دفتر موسیقی ضمن اشاره به حضور مغتنم هنرمندان و مدیران برجسته فرهنگی در راهبری مجتمع مزبور به نگاه مثبت مگامال در اختصاص سالن های تجهیز به اجراهای صحنه ای گفت: با این رفتار بخشی از نیاز مخاطبان در عرصه موسیقی تلفیقی، تجربی و فضاهای برطرف خواهد شد و خوشحالیم که در این مجتمع سالنی تخصصی به این مسئله در زمانی نه چندان دور اختصاص می یابد.

پیشتر این نشست فرزاد طالبی از فضاهای فرهنگی هنری مگامال بازدید کرد و احمدرضا درویش کارگردان سینمای ایران و عضو هیات مدیره این مجتمع با همراهی وی به ارایه مطالب مطرح شده تخصصی از سالن ها و فضاهای موجود پرداخت.

پردیس مگامال واقع در فاز دوم شهرک اکباتان یکی از مجهزترین و مدرن‌ترین مجتمع های کشور است که ابتدا سال ۱۳۹۶ با ۱۰ سالن و ظرفیت یک هزار و ۴۰۰ صندلی به سود برداری رسیده است.

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع