آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

خوانندگان دهه ۷۰ در تهران کنسرت می‌دهند

خوانندگان دهه ۷۰ در تهران کنسرت می‌دهند

در نشست خبری جشنواره تابستانی «شب های آرتمیس» مجریان این موضوع فرهنگی از برپایی چند کنسرت ویژه با حضور خوانندگان انتخاب موسیقی کشورمان خبر دادند.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان» و با استناد به گفته مهر، مهران فرهادی مدیریت عملیات جشنواره در ابتدای نشست خبری جشنواره تابستانی «شب های آرتمیس» که روز سه شنبه ۳۱ شهریورماه در مجتمع «آرتمیس» تهران برگزار شد، گفت: این برای بار نخست است که یک مکان تجاری از یک حرکت فرهنگی هنری خوب خدمات رسانی کرده و فکر می کنم این دوره از جشنواره رویدادی برای دیدار صنعت و هنر است که در برگیرنده محیط متفاوتی در عرصه های مختلف فرهنگ و هنر به ویژه موسیقی به حساب می آید.

وی اضافه کرد: از نمونه برنامه هایی که برای این جشنواره در نظر گرفتیم حضور در یک برنامه دراز مدت است که مایلیم با هم کاری مجتمع برگزار کننده این جشنواره شرایطی را ممکن کنیم که مکان های اجرای برنامه ما در طول سال نیز ادامه بیابد. به این خاطر بعد از انتهای جشنواره و اجرا کنسرت ها در ماه محرم نیز ویژه برنامه های جالب توجهی را در نظر گرفتیم که این برنامه ها با هم کاری نهادهایی چون وزارت ارشاد برگزار می شود.

مدیریت عملیات این جشنواره موسیقایی گفت: بخش اصلی جشنواره متمرکز بر اجرا کنسرت ها است با این وجود همراه با این ها ویژه برنامه های نمایشی را هم داریم که فکر می کنم از محیط جالب توجهی دارا باشد. ما همراه با بهره برداری از خوانندگان موسیقی اصیل ایرانی، پاپ و موسیقی فضاهای از نمونه حجت اشرف زاده، فرزاد فرزین، رضا صادقی، سالارعقیلی، محمد زند وکیلی، گروه روناک، گروه سون، رستاک حلاج، رضا شیری، اشوان و امید جهان ویژه برنامه هایی را برای خوانندگان دهه هفتاد در نظر گرفتیم که در این برنامه چندین عدد از خوانندگان مشهور و مشهور نسل اول موسیقی پاپ از نمونه قاسم افشار، حمید حامی، نیما مسیحا، مانی رهنما، حمید خندان و محمدرضا عیوضی در مکان تازه ای که در حاشیه دریاچه خلیج فارس تعبیه شده به اجرای برنامه می پردازند.

هم اینک بخوانید:   سلام علیک کولی‌های اسپانیا با ایرانی ها!

وی اضافه کرد: به هر حال اجرا کنسرت برای خوانندگان مطرح دهه هفتاد یکی از اعمال مهمی است که در این دوره از جشنواره روی آن تاکید فراوانی داشتیم و امروز بسیار خوشحالم که به همت مجریان، این مهم اتفاق افتاد و ما بعد از سال ها بیننده اجرای خاطره انگیز خوانندگانی هستیم که با آنها خاطرات فراوانی داریم. این هنرمندان از نمونه خوانندگانی هستند که هرکدام علاقه مندان ویژه خود را دارند و می توانند همراه با دیگر خوانندگان مردمی محیط دارای اختلاف و کم نظیری را برای شهروندان تهران در یک مکان تازه ممکن کنند.

فرهادی پیرامون کیفیت اجرای برنامه ها و معیار انتخاب گروه های کمپانی کننده اظهار کرد: صدابرداری به شکل حرفه ای انجام می گیرد و پیرامون این مثال هیچ مشکلی نیست. پیرامون معیار انتخاب خوانندگان هم باید بگویم که ما با استناد به شخصیت مردمی خوانندگان و اینکه خیلی از مخاطبان امکان دسترسی به آنها در سالن های پرهزینه را ندارند، درمقایسه با انتخاب آنها اقدام کرده ایم. در عرصه موسیقی اصیل ایرانی هم فکر می کنم سالار عقیلی و گروه روناک بهترین آیتم‌های ما برای انتخاب بوده اند. در قسمت خوانندگان نوستالژیک هم بازسازی خاطره کارهای خوب آنها و خاطراتی که مردم با این کارهای دارند محیط کار شکل گرفته است و در قسمت خوانندگان پاپ هم مسئله به شکلی بوده که سعی شده است افرادی انتخاب شوند که هم اینک امکان داشتن مخاطب زیاد در سالن های کم ظرفیت حال حاضر را ندارند و ما قادر ایم در این فضای پرجمعیت میزبان مخاطبان باشیم.

هم اینک بخوانید:   اولین آلبوم رسمی گروه پیکلاویه «جایی که پیاده رو تمام می‌شود» اسم گرفت

مدیریت عملیات جشنواره شب های «آرتمیس» پیرامون نحوه بلیت فروشی کنسرت های این جشنواره عنوان کرد: ما برای استفاده هرچه بهتر مخاطبان و شهروندان تهرانی تلاش کردیم هزینه بلیت کنسرت ها را به شکل معقولانه ای تعیین کنیم که با استناد به برنامه ها متوسط هزینه بلیت ها بین ۱۵ تا ۶۰ هزار تومان است و تصور می کنم رقم معقولانه ای باشد. به هر حال تمامی تلاش ها و برنامه ریزی ها انجام گرفته تا جشنواره ای برگزار شود که طیف بیشتری از مخاطبان همراه با این برنامه باشند.

مهرداد غفارزاده کارگردان سینما و دبیر جشنواره هم در این نشست گفت: امیدوارم این موضوع وحدتی بین بتون و هنر باشد و بیننده یک برنامه مشهور در عرصه های فرهنگی هنری باشیم. به هر حال یکی از دلایل اجرا جشنواره وجود منطقه جغرافیایی تازه ای چون دریاچه خلیج فارس در شهر تهران است که این موضوع می تواند معرف خوبی برای این منطقه ساحلی باشد. اگر عکس ها هوایی این منطقه را مشاهده نمائید متوجه می شوید که شکل دریاچه در شکل نقشه ایران دیزاین شده و سه جزیره ای که در این مکان ساخته شده به نحوی سمبل سه جزیره مشهور خلیج فارس است که همه این ها می تواند بهانه خوبی برای اجرا یک اتفاق فرهنگی باشد.

وی ضمن تشریح انگیزه ها و دغدغه های اجرا این موضوع فرهنگی هنری از جانب موسسه مجریان به نحوه خدمات رسانی و خدمات رسانی از گروه های کمپانی کننده در جشنواره اشاره نمود و شرح داد: ما از قبل این فرضیه را داشتیم که جشنواره در فصل تابستان برگزار شود از اینرو مشکلی هم از جهت باد و باران نداشتیم با اینحال وقتی برنامه ریزی ها به این گونه شد که جشنواره در ماه آخر تابستان برگزار شود در نتیجه اقداماتی هم برای جلوگیری از هرگونه اتفاق ممکن مانند بارش باران انجام گرفته و ما مطمئنا برای اجرا کنسرت ها هماهنگی هایی را با سازمان هواشناسی خواهیم داشت تا مشکلی از این بابت بوجود نیاید.

هم اینک بخوانید:   حمید عسکری: دیگر هیچ وقت در فیلمی بازی نمی‌کنم چون بازیگری کار من نیست

غفارزاده اضافه کرد: ما در اجرا این برنامه به لحاظ دریافت مجوزهای ضروری شرایط راحتی نداشتیم و صادقانه می گویم که در این مدت تلاش بسیار فراوانی را برای کسب مجوزها انجام دادیم. به هر حال اینجا دیزاین به نحوی میکل آنژی است که ما مجسمه ساز آن هستیم و امیدوارم گِل مجسمه در این منطقه از تهران بتواند مبدل به مجسمه ای شود که سال ها باقی بماند.

امین الله امرا مدیر کل مجمتع «آرتمیس» نیز در انتهای این نشست گفت: این برنامه صنعتی یکی از برنامه های مهم ملی در راستای الگوی تعاونی و اقتصاد مقاومتی است که ما برای آن برنامه های متفاوتی در نظر گرفتیم و خیلی زود در عرصه اجرا برنامه های فرهنگی و تولید سالن ها جزئیات دیگری را مطلع می شوید که بسیاری از خدمات فرهنگی و هنری از نمونه سالن سینما و سالن اجرا کنسرت را پوشش می دهد.

جشنواره شب‌های «آرتمیس» روزهای چهارم تا شانزدهم شهریور ماه امسال در حاشیه دریاچه خلیج فارس برگزار می شود.

اگر به موسیقی های پاپ، راک و یا تلفیقی علاقه مند هستید در بیشتر مواقع آرتلی را پیگیری کنید. به علاوه از طرف دیگر میتوانیددوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع