آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

حمید عسکری: دیگر هیچ وقت در فیلمی بازی نمی‌کنم چون بازیگری کار من نیست

حمید عسکری: دیگر هیچ وقت در فیلمی بازی نمی‌کنم چون بازیگری کار من نیست

برنامه در هفته جاری «خوشاشیراز» با حضور حامد فقیهی و حمید عسکری، دو خواننده موسیقی کشور روی آنتن رفت.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، برنامه در هفته جاری «خوشاشیراز» در پانزدهمین روز از اردیبهشت و روز جهانی شیراز با حضور حامد فقیهی، خواننده شیرازی و حمید عسکری به روی آنتن رفت.

حامد فقیهی، خواننده اهل شیراز در ابتدای برنامه پیرامون فعالیت‌های آخرینش شرح داد: «در فروردین و اردیبهشت، تئاتری به کارگردانی امیر دژاکام روی صحنه رفته است که من در این نمایش خواننده هستم. سه روز قبل این تئاتر تمام شد که به دلیل استقبال تماشاگران، از نو برای بیست روز دیگر تمدید شد.»

ایشان پیرامون شروع فعالیت‌هایش در عرصه موسیقی گفت: «خواندن ترانه‌های شیرازی من از سال ۹۳ شروع شد و من آهنگ «شیرازُ میگن نازه برای آفتاب جنگش» را با گروه کر در کشورهای فراوانی اجرا کردم.»

پیشتر برنامه «خوشا شیراز»، حمید عسکری که دیگر مهمان در هفته جاری آن بود، این خواننده پیرامون حال و هوای این روزهایش گفت: «پسر من کارن اول اردیبهشت یک ساله شد، من این ایام بیشتر وقتم را به کارن اختصاص می‌دهم، با این وجود برنامه کنسرت‌هایم مانند قبل هست با این وجود می‌دانم که در انتشار تک آهنگ‌هایم کمی تأخیر داشتم .»

ایشان ادامه داد: «من از وقتی پدر شدم قدر پدر و مادرم را بیشتر می‌دانم چون می‌دانم چقدر سخت است بچه تا بزرگ شود. نمی دانم پسرم شیطنتش را از چه کسی به ارث برده چون من خودم اصلا شیطون نبودم .»

این خواننده به علاوه از طرف دیگر عنوان کرد: «در سال ۸۴ تا ۸۵ که آلبوم «کما ۱» را تولید کردیم، فرم مخصوصی از ترانه و ملودی و آهنگسازی وجود داشت. در آن سال تغییری در موسیقی پاپ رخ داد که من هم جزوی از این تغییر بودم .»

هم اینک بخوانید:   غلامرضا صنعتگر: پدربزرگم امام رضا را به جوادش قسم داد و اکنون من «غلامرضا» هستم

ایشان اضافه کرد: «در کشور ما اکثرا وقتی می خواهند از کسی انتقاد کنند، با انتقادشان طرف را از ریشه می‌زنند و نابود می‌کنند و بیشتر افرادی هم که اینچنین انتقادهایی انجام می‌دهند افرادی هستند که نتوانستند در آن صنف موفق باشند و پیشرفت کنند. برای همین می‌خواهند افرادی را که در حرفه مورد نظرشان به موفقیت رسیده‌اند، از ریشه نابود کنند. ما بد مطلق و خوب مطلق نداریم هر کاری انتقادهایی بر آن وارد هست در حالی‌که یک سری محاسنی هم دارد که متأسفانه در کشور ما اکثرا دلسوزانه و تولید کننده نیست حتی تخریب کننده است.»

عسکری پیشتر گفت: «من بعد از بازی در دو فیلم سینمایی که سال‌های قبلی بازی کردم، هیچ وقت بازی نمی‌کنم چون بازیگری کار من نیست بازی در آن دو فیلم وسوسه‌ای بود که انجام شد.»

خواننده آلبوم «کما» اضافه کرد: «وقتی در کشورهای دیگر و قاره‌های دیگر کنسرت برگزار می‌کنیم و می‌بینیم که هموطنانمان مانند ایران از کنسرت‌های خواننده‌های ایرانی استقبال می‌کنند خیلی جالب هست و ما ممکن است انتظار چنین استقبال هایی را هم نداریم چون در کشورهای خارج آگهی و اطلاع رسانی بسیار سخت است با این وجود وقتی ایرانی ها در خارج از کشور از کنسرت ها مطلع می‌شوند و می‌آیند خیلی محشر هست. ما ایرانی ها بهترین و بی نظیرترین مردمان دنیا هستیم.»

ایشان به علاوه از طرف دیگر عنوان کرد: « فضایی مانند اینستاگرام باید اول فرهنگ سازی شود که این رسانه چیست و چه توانایی هایی دارد بعد در دست مردم قرار گیرد. در ایران متأسفانه اول این موارد در دست مردم قرار می گیرد و فرهنگ سازی مخصوصی نمی‌شود. به نظرم خیلی ها هنوز فرهنگ اینچنین فضاهایی را ندارند و من اگر دست خودم بود کلا در این فضاها حضور پیدا نمی کردم .»

هم اینک بخوانید:   تولد چند هزار نفری «سیروان خسروی» در تهران!

عسکری پیرامون کنسرت‌هایش در سال تازه نیز گفت: «به امید خدا در تابستان در شیراز کنسرت برگزار می‌کنیم .»

«خوشا شیراز» جمعه هر هفته از سیمای مرکز فارس به تهیه‌ کنندگی شهریار باقری‌نژاد و کارگردانی فرزاد کشاورز پخش می‌شود.

اگر به موسیقی های پاپ، راک و یا تلفیقی علاقه مند هستید در بیشتر مواقع آرتلی را پیگیری کنید. به علاوه از طرف دیگر میتوانیددوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع