آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

حامی سکوت خود را با «خورشید که خاموش نمی‌شود» خواهد شکست

حامی سکوت خود را با «خورشید که خاموش نمی‌شود» خواهد شکست

حامید حامی (برای بزرگنمایی کلیک کنید)

موسیقی ایرانیان – سام شرف زاده: «حمید حامی» خواننده موسیقی پاپ کشورمان که مدتی قبل تک آهنگ خود را با اسم «از تو هیچ وقت نمی رنجم» پخش کرد، هشتم دی ماه سال جاری در تالار وحدت روی صحنه خواهد رفت که این کنسرت به مناسبت اعطای نشان درجه یک هنری از جانب مرکز موسیقی وزارت ارشاد به حامی، تنها برای یک شب در تالار وحدت برگزار می شود.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان» و با استناد به گفته روابط عمومی کنسرت، «حامی» در خصوص اجرا این کنسرت گفت: «بزرگترین اتفاقی که در اجرا صورت می گیرد، برانگیخته شدن حس نوستالژی حاضرین است که آن را می توان راه رابطه بین صحنه و مردم دانست. قطعاتی را می شنود که با آن خاطره دارند و یا آهنگی را که برای آنها خاطره خواهد شد و بعدها از آن لذت خواهند برد. من در این کنسرت قطعاتی را خواهم خواند که بیشتر مردم و مخاطبینم آن را شنیده اند و آن را دوست دارند.»

ایشان در خصوص عده ای مسائل این کنسرت عنوان کرد: «انتخاب قطعات به وسیله بنده، محمدرضا عقیلی تنظیم کننده ى قطعات برای کنسرت و نیز رضا تاجبخش سرپرست ارکستر انجام گرفته است. بعد از پنج سال سکوت من، در این کنسرت بیش از دو ساعت برنامه خواهیم داشت و شانزده تا هجده قطعه را اجرا خواهیم کرد. در سه قطعه گروه آوازی تهران به رهبری میلاد عمران لو همراه با ما خواهند بود که شانزده خواننده کر دارد.»

هم اینک بخوانید:   مصاحبه با «بنیامین بهادری»: متر و معیارم مردم عزیز ایران هستند

پیشتر حامی گفت: «آنچه ضروری می دانم عنوان کنم این است که این کنسرت با کمک و توجه یاشار درفشه مدیر برنامه ریزى این اجرا و خدمات رسانی رضا تاجبخش و محمدرضا عقیلی برنامه ریزى و نهایتن به نتیجا رسید. با اینحال برای این کنسرت گروه را با اسم «حامی» ثبت کردیم و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهاد حراست آن بسیار به من کمکهاى بسیارى کردند که از آنها تشکر کنم. در طول تاریخ زندگی هنری ام در بیشتر مواقع با مشکلاتی در عرصه صدور مجوزهاى اجراى موسیقى رو به رو بودم که این دفعه به خاطر این دوستان، این مشکلات برای من نبود.»

حامی با اشاره به این نکته که «این کنسرت برای من برداشت مالی ندارد» گفت: «دلایل فراوانی دارد که تالار وحدت را برای اجرا انتخاب کردم. یکی از این دلایل استاندارد و فاخر بودن تالار وحدت است و ما می خواهیم موسیقی فاخر را در فضایى خوب و در شأن مردم به گوششان برسانیم. این سالن گنجایش کمی دارد و دوست داشتم گزیده کار کنم. مخارج این کنسرت از فروش بلیط تامین می شود و برای من برداشت مالی قابل ذکرى ندارد و صرف مخارج اجرایى و دستمزد نوازنده هایى که براى من خیلى خیلى عزیز هستند و بدون حضور آنها حرفى براى گفتن نیست می شود که از بهترین ها هستند. اتفاق برجسته دیگر حضور کریم قربانی نوازنده ویولن و ناصر رحیمی نوازنده فلوت است که برای همه ما آسودگی خاطر هستند. آنچه در انتخاب نوازنده برای من بیشترین ارزش را دارد این است که من را دوست داشته باشند و من علاقه به آنها داشته باشم و کیفیت کار در درجه دوم قرار دارد که باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که نوازنده هاى من در این اجرا از هر دو خصوصیت ذکر شده برخوردارند.»

هم اینک بخوانید:   اندیشه‌ راک تنها برای فرهاد و فریدون فروغی بود

این خواننده پاپ در خصوص برنامه های آتی خود گفت:  «این کنسرت پیش سود کنسرت های بعدی در تهران و شهرهاى دیگر ایران و به علاوه از طرف دیگر برخى کشورهاى اروپایى است که من را با موسیقی آشتی داده و اجراهای آتی مکمل آن هستند. همه چیز از ابتدا به خاطر دقت یاشار درفشه با برنامه ریزی دقیق پیش رفته است و می توانم بگویم چیزی شبیه به به معجزه رخ داده چرا که همه چیز بدون اراده و دخالت من پیش رفت و این جز قدرت خداوند چیزی نیست که اکنون دیگر احساس میکنم که در بیشتر مواقع من را با هر دو دست مهربانش خدمات رسانی کرده است.»

در بیشتر مواقع میتوانید در آرتلی تازه ترین گفتگو با خوانندگان پاپ و راک را پیگیری کنید. خواهشمندیم دوستان خود را به جمع ما بیافزایید.

لینک منبع