آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

«بمرانی» با آلبوم جدیدش همچنان پرفروش است

«بمرانی» با آلبوم جدیدش بازهم پرفروش است

بمرانی

مدتی است تأثیرگذاری موسیقی تلفیقی (که تعداد فعالانش هم در حال گسترش است) به حدی رسیده که دلیل شده این گروه‌ها، کم‌کم به سالن‌های بزرگ پایتخت نقل مکان کنند و حتی گاهی اقتصاد موسیقی پاپ را هم تحت‌الشعاع قرار دهند. تا سال قبلی، درهای برج میلاد تنها روی گروه‌های تلفیقی، سنتی و کلاسیک باز بود و اکنون که خواننده‌های پاپ هم مجوز اجرا در این سالن را به دست آورده‌اند، می‌توانیم بیننده رقابت نزدیک و با این وجود جالب توجه آن‌ها با یکدیگر باشیم.

فارغ از بحث آثاری که در عرصه موسیقی‌های پاپ و آلترناتیو (تلفیقی) تولید می‌شود، به ذهن خطور میکند یکی از دلایل اقبال بیشتر مخاطبان به کنسرت‌های گروه‌هایی مانند «بمرانی»، دقت نظر ویژه آن‌ها روی اتفاقات صحنه‌ای و پرفورمنس باشد؛ موضوعی که در معدود کنسرت‌های پاپ و حتی دیگر ژانر‌ها مورد استقبال قرار می‌گیرد. این گروه‌ها غیر از معرفی موسیقی‌های ویژه، با پرفرومنس‌های متفاوتشان به نحوی توانسته‌اند بخشی از مخاطبان خاموش موسیقی ایران را که در این سال‌ها بیشتر پیگیر موسیقی غربی بوده‌اند، آرام آرام، به سوی شنیدن ‌موسیقی تازه‌تر فارسی زبان سوق دهند.

اکنون کنسرت گروه بمرانی در برج میلاد، یکی از تازه‌ترینِ این موضوع‌ها است؛ گروهی که کارش را با اجراهای کوچک پژوهشی شروع کرده و اکنون برای اولین‌بار کنسرت بزرگ «گذشتن و رفتن پیوسته» را در سالن ۱۷۰۰ نفره برج میلاد تهران روی صحنه می‌برد. با این وجود این اولین حضور آن‌ها در یک سالن بزرگ شمرده نمی‌شود و سال قبلی هم اجرای درستی را در سالن میلاد کنفرانس بین‌المللی تهران برگزار کردند.

هم اینک بخوانید:   بندرعباس از حامی، سامان جلیلی و کاوه یغمایی میزبانی می‌کند

بمرانی که خیلی زود دهمین سال فعالیت خود را جشن می‌گیرد؛ مقرر شده بود روز چهارشنبه ۲۱ تیرماه ساعت ۲۲ در سالن همایش‌های برج میلاد تهران، کنسرت «گذشتن و رفتن پیوسته» را برگزار کند که این برنامه به دلیل استقبال مخاطبان، برای یک سانس دیگر تمدید شد تا از این حیث عضو های گروه، ساعت ١٩‌‌ همان روز نیز به استقبال مخاطبانشان بروند.

بمرانی، برنامه ریزی شده است در کنسرت پیش‌رو مفصل‌ترین اجرایش را تا به امروز داشته باشد و غیر از قطعات آلبوم «گذشتن و رفتن پیوسته»، منتخبی از کارهای خاطره‌انگیز خود و به علاوه از طرف دیگر قطعه تازه ای را اجرا کند. آن‌ها در این کنسرت هم مثل اکثر اجرا‌هایشان، برنامه‌های مخصوصی را برای نور‌پردازی و تصویر مقرر کرده‌اند و برنامه ریزی شده است با اتفاقات تصویری که از مدت‌ها قبل در حال دیزاین آن‌ها هستند، مخاطبانشان را حیرت زده کنند.

بهزاد عمرانی (خواننده و گیتار)، مانی مزکی (ساز دهنی، یوفونیوم و ترومبون)، جهانیار قربانی (گیتار الکتریک و ترومپت)، کیارش عمرانی (باس و کنترباس)، آرش عمرانی (آکاردئون، کیبورد و پیانو) و سالار اصغری (درامز) عضو های گروه بمرانی در این کنسرت خواهند بود و مثل اجرای قبل، دو نفر از عضو های گروه «پالت» یعنی مهیار طهماسبی (ویلنسل) و سردار سرمست (ترومپت) نیز آن‌ها را در این برنامه همراهی خواهند کرد.

بلیت‌های این کنسرت، به وسیله سامانه Tik۸ به فروش می‌رسند که علاقه‌مندان قادر اند برای تهیه بلیت به این سایت مراجعه کنند.

منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

اگر به موسیقی های پاپ، راک و یا تلفیقی علاقه مند هستید در بیشتر مواقع آرتلی را پیگیری کنید. به علاوه از طرف دیگر میتوانیددوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع

هم اینک بخوانید:   افشین آذری با «همه میدونن» در تهران روی صحنه رفت