آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

«بلبل گیلان» پس از سالها در ایران آلبوم منتشر می‌کند

«بلبل گیلان» بعد از سالها در ایران آلبوم پخش می‌کند

ناصر مسعودی

تازه ترین اثر با صدای «ناصر مسعودی» مشهور به بلبل گیلان و تنظیم «مجید درخشانی» با عنوان «اکنون چرا»، آخر تیر ماه ۱۳۹۶، روانه مارکت موسیقی می شود.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان» و با استناد به گفته موسیقی ما، آلبوم «اکنون چرا»، با صدای «ناصر مسعودی» و تنظیم «مجید درخشانی» ۳۰ خرداد ماه سال جاری پخش می‌شود که این اثر در ژانر موسیقی سنتی ساخته و پرداخته شده است و «ناصر مسعودی»، پیشکسوت و خواننده مشهور گیلانی، قطعات آنرا به زبان فارسی اجرا کرده است.

قطعات این آلبوم بر سروده هایی از شاعران کهن و معاصر به اجرا در آمده است که ضبط آنها از سال قبلی شروع شده و در تازه ترین روز از سومین ماه بهاری در معرض علاقمندان و موسیقی دوستان قرار خواهد گرفت.

در «اکنون چرا» شاهوعندلیبی (نی)، امین گلستانی و آرش سعیدیان (عود)، علیرضا دریایی (ویولن، ویولا و کمانچه)، وصال صالحیان (سنتور)، حمید بهروزی‌نیا و عبدالرضا جلالی (تار)، آرش سعیدیان (سازهای کوبه‌ای) و نیلوفر محسنی (تنبک)، مهرداد ناصحی و فائضه کامیاب (همخوانان) به هنرنمایی پرداخته اند. به علاوه از طرف دیگر علیرضا نکولعل، مدیریت صدا و میکس و نفیسه افشاری، مدیریت اجرایی این اثر را بر عهده داشته اند.

«ناصر مسعودی» قدیمی‌ترین خواننده اشعار گیلکی در قید حیات است که از ایشان کارهای ماندگاری چون میرزا کوچک‌خان (چقدر جنگلا خوسی)، کوراشیم و بنفشه گل تا به این لحظه پخش شده‌است.

در اینجا ضروری است این نکته اضافه شود، بجز آلبوم «اکنون چرا»، که ۳۰ خرداد ماه پخش خواهد شد، آلبوم «خورشید خانوم» با آهنگسازی «مسعود لاهیجی» و صدای «ناصر مسعودی» در دست تولید می باشد که به زبان گیلکی خوانده شده است. اشعار این آلبوم تماماً از سروده‌های زنده یاد «شیون فومنی» است و برنامه ریزی شده است طی سال جاری، روانه مارکت گردد.

هم اینک بخوانید:   دعوت دفتر موسیقی از بخش خصوصی برای پیشرفت تالارهای اجرای کنسرت

منبع: سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir»

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع