آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

ایرانی‌ها شگفتی ساز فرانسه شدند (گزارش تصویری)

ایرانی‌ها شگفتی ساز فرانسه شدند (گزارش تصویری)

گروه موسیقی چاهی

گروه موسیقی «چاهی»، پیشتر درخشش خود در فستیوال های بین المللی، این دفعه نیز در فستیوال بین المللی هنر و فرهنگ پاریس، از جانب هیات داروان با اسم گروه انتخاب این موضوع هنری انتخاب شده و تندیس جشنواره را بهمراه جایزه در ابتدا کارگردانی هنری از آن خود کرد.

‎گروه موسیقی «چاهی» به سرپرستی «مازیار چاهی»، در پی کسب مقام اول در فستیوال های بین المللی موسیقی فولکلورِ کشورهای اتریش و اسپانیا، این دفعه به دعوت فستیوال بین المللی هنر و فرهنگ در شهر پاریس نیز به اجرا پرداخت.

در این اجرا یک قطعه کوبه ای با همنوازی ساز عود به تنظیم و آهنگسازی «مازیار چاهی» و به علاوه از طرف دیگر با دیزاین و کارگردانی هنری «رضا موسوی» به نمایش گذاشته شد. این پرفورمنس، به اشتراک اجراهای متعدد گروه های موسیقی کمپانی کننده از کشورهای روسیه، چین، کره جنوبی، اکراین، هند، بریتانیا، فرانسه، بنگلادش، ترکیه و مجارستان، از جانب هیأت داوران با اسم برترین اجرا در عرصه های اجرای صحنه ای، تنظیم و آهنگسازی و کارگردانی هنری انتخاب شده و از «رضا موسوی» نیز با اسم کارگردان هنری انتخاب فستیوال تقدیر شد و لوح تقدیر و جایزه اول به وی اهدا گردید.

‎در این اجرا پویا واعظی (نوازنده عود)، مهدی رجب زاده، محمدرضا غفاری و امیر جلیل زاده (نوازندگان دف)، «مازیار چاهی» را همراهی کرده اند.

‎در اینجا ضروری است این نکته اضافه شود که اجراهای گروه موسیقی «چاهی» در اروپا ادامه دارد و در ۲۹ جولای ( هفتم مرداد ماه سال جاری)، این چیدمان نوازندگی به علاوه از طرف دیگر «ملیحه شورشی»، در هامبورگ آلمان بروی صحنه رفته و این دفعه اجرای خود را در شکل یک کنسرت و با رپرتواری از موسیقی محلی، تقدیم مخاطبان و موسیقی دوستان خواهند کرد.

هم اینک بخوانید:   عندلیبی و مولانا در راه وحدت

منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع