آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

اظهارنظر «فریدون شهبازیان» پس از نشر خبر استعفای مدیرعامل بنیاد رودکی

اظهارنظر «فریدون شهبازیان» بعد از نشر خبر استعفای مدیرعامل بنیاد رودکی

مدیر هنری و رهبر ارکستر ملی به خبر استعفای مدیرعامل بنیاد رودکی واکنش نشان داد.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، فریدون شهبازبان در واکنش به خبر استعفای مدیرعامل بنیاد رودکی گفت: «وقتی که رهبری و مدیریت ارکستر ملی به من توصیه شد دقیقا زمانی بود که آقای صفی‌پور به بنیاد رودکی آمدند. با اسم کسی که سال‌ها در موسیقی کشور اکتیو هستم و سال‌های سال در تالار وحدت حضور داشتم با آقای صفی پور مذاکره کردم و پذیرفتم که ارکستر ملی را اداره کنم. تنها چیزی که برای من خیلی ارزش داشت این بود که آقای صفی پور تمام حرف ها و قرارداد ارتباطات‌هایی که برای برپایی ارکستر به ایشان معرفی دادم لحاظ کردند حرف‌ها را با گوش جان شنیدند. من هم هرچیزی که از آیین نامه‌ها و قانون های ارکسترداری در تمامی جهان می‌دانستم برایشان مطرح کردم و گفتم از این حیث پذیرفته شد که من رهبر ارکستر باشم.»

شهبازیان اضافه کرد: «چون من قبلی همه ارکسترها و نوازنده‌هایشان را مطالعه کرده بودم و می‌دانستم قبلا بنیاد رودکی نمی‌توانسته ماه به ماه حقوق آن‌ها را بپردازد و حتی بیمه هم نبودند و مشکلات فراوانی برای نوازنده ها بوجود آمده بود. عضو های ارکسترها همه این مسائل و آئین نامه و قانون های و خواست هایشان را با آقای صفی‌پور به اشتراک گذاشتند و ایشان با سعه صدر ممکن کردند و همه از شرایط حال حاضر راضی هستند. من خودم از نوازنده‌های جوانی در ارکستراستفاده کردم که قبلا در این ارکستر بودند وبه شدت مورد بی مهری قرار گرفته اند. با این وجود همه این بچه ها الان از شرایط پیش آمده شدیدا راضی هستند و خود من هم با اسم مدیر هنری و رهبر ارکستر ملی از این مسئله و حضور ایشان راضی هستم که توانستم همراه با این جوان ها و موزیسین های جوان و خوب ارکستر قوی ای را تشکیل بدهیم و اکنون بعد از ۷،۸ ماه فعالیت مستمر و قوی واقعا حیف است که این همتی که به خرج داده شده برای برپایی و بازگشت قوی ارکستر ها، از بین برود. چرا این موضوع باید بیفتند و آقای صفی پور می بایست از بنیاد بروند؟ ایشان در بهترین حالت ممکن بنیاد را اداره و مدیریت کرده‌اند و برای ارکسترها شدیدا و از دل و جان زحمت کشیده اند. احساسم این است که آقای صفی‌پور توانسته‌اند این سری را باز هم به بهترین شرایط خود برسانند و از آن سود برداری‌های درست و حرفه‌ای داشته باشند».

هم اینک بخوانید:   اجرا کنسرت آلبوم «نای شکسته» با صدای «امیر تفتی» بعد از گذشت شش سال

آهنگساز باسابقه و قدیمی موسیقی در کشور گفت: « من با اسم کسی که سالهای فراوانی را در این عرصه تلاش نموده‌ام، وظیفه‌ام این است که از چنین مدیر کارآمد و قوی‌ای خدمات رسانی کنم و در بیشتر مواقع شخصیت‌ام جوری بوده که از اتفاقات درست و ارزشی خدمات رسانی کرده‌ام. خوشحالم که آقای صفی پور در این مدت در بنیاد بودند و آرزو می‌کنم که ایشان در سمت حال حاضر ابقا شوند و بازهم همراه با ما باشند. من بیش از ۵۰ سال در موسیقی این مملکت فعالیت داشته‌ام. معتقد‌ام حیف است مدیرانی که با این خلوص نیت و با این وجود قدرت و جسارت توانسته‌اند به این میزان قوی و درخشان فعالیت نمایند را از دست دهیم و از وزیر محترم ارشاد و شخص مدیرعامل جمهور تقاضا دارم در جهت حفظ و ابقای آقای صفی‌پور و ارکسترهای وابسته به بنیاد رودکی اعمال ضروری را مبذول فرمایند.»

منبع: سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir»

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع