آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

برگزاری کنسرت آلبوم «نای شکسته» با صدای «امیر تفتی» پس از گذشت شش سال

اجرا کنسرت آلبوم «نای شکسته» با صدای «امیر تفتی» بعد از گذشت شش سال

امیر تفتی

اجرای زنده آلبوم «نای شکسته» با صدای «امیر تفتی»، بعد از گذشت شش سال از انتشارش و طی دو روز از مرداد ماه سال جاری، در شهر یزد برگزار می شود.

«امیر تفتی» خواننده موسیقی ایرانی با اعلام این خبر، عنوان کرد: «این کنسرت را با همراهی ارکستر زهی «آینه»، در دو تاریخ ۱۳ و ۱۴ مرداد ماه سال جاری، تقدیم هنردوستان زادگاهم، شهر یزد خواهیم کرد.»

این خواننده که بعد از سال ۹۲ اجرای دیگری تا به امروز در شهر یزد نداشته است، یکی از دلایل عمده این اجرا را ثبت جهانی شهر یزد به وسیله یونسکو در هفته های واپسین دانست و خاطر نشان کرد که حرکت فرهنگی وی کمترین کاری است که در این راستا میتواند برای زادگاهش انجام دهد، ایشان به علاوه از طرف دیگر خاطرنشان کرد اگر این موضوع برای هر شهر دیگری در جهان افتاده بود جشنهایی در حد ملی در آن شهر برگزار می شد با این وجود در کمال تاسف مسئولین شهر درحد یک خبر و گفتگو اکتفا کردند.

«امیر محمد تفتی»، با اشاره به جزئیات «نای شکسته» و کنسرت در مقابل خود اضافه کرد: «این آلبوم را درسال ۹۰ به آهنگ سازی «کیوان ساکت» و ترکیب ارکستر بزرگ پخش کردیم. گفتن این مسئله در اینجا ضروری است در این اجرا با همراهی گروه «ارکستر زهی آینه» به دیدار مخاطبان عزیزمان می رویم. این کنسرت در مایه دشتی، آواز بیات اصفهان و همایون اجرا خواهد شد که نیمی از برنامه قطعات انتخاب شده از آلبوم نای شکسته و مابقی هم از قطعات ماندگار و جاودانه موسیقی اصیل ایرانی می باشد. ترکیب ارکستر نیز در این برنامه دارای اختلاف است و این امر هم دلیل تنوع در کارهای اجرایی خواهد بود و هم شنوندگان موسیقی ایرانی نیز از این نوع و رنگ متنوع برخوردار می گردند.»

هم اینک بخوانید:   ارکستر ملی ایران به رهبری «فریدون شهبازیان» در چهلستون کنسرت می‌دهد

در اینجا ضروری است این نکته اضافه شود که کنسرت آلبوم «نای شکسته» با خوانندگی «امیر تفتی»، طی دو تاریخ ۱۳ و ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۶ در «تالار تربیت معلم» شهر یزد، بروی صحنه می رود و علاقمندان می توانند جهت خرید اینترنتی بلیت این کنسرت، به سایت www.iranconcert.com مراجعه نمایند.

منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع