آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

آلبوم موسیقی محلیِ «حنا حنا» منتشر شد

آلبوم موسیقی محلیِ «حنا حنا» پخش شد

آلبوم موسیقی محلیِ «حنا حنا»، اثر تازه ای به آهنگسازی و تنظیم «مجتبی صادقی»، «کامبیز جهانبخش» و صدای «سجاد دبستان پور»، از جانب کمپانی «چکاوک زنده رود اسپادانا» پخش شد. این در حالیست که همزمان با نشر اثر، می توان آنرا، از روش سایت «بیپ تونز»، بصورت قانونی و آنلاین تهیه کرد.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، در آلبوم «حنا حنا»، قطعاتی قدیمی از موسیقی محلی بهبهان را با قطعاتی تازه همساز کرده‌ و در شکل ۱۰ قطعه تحت عنوان «افتو مهتو»، «آواز بیات ترک»، «یا الله یا الله»، «آواز شور»، «کوگ مست»، «وفای بی وفایون»، «آواز دو بیتی»، «شیر دوما»، «آواز شوشتری» و «حنا حنا»، ساخته و پرداخته اند.

خواننده این اثر، «سجاد دبستان پور»، جوان خوش‌آواز بهبهانی، نزد اساتید بزرگ به فراگیری آواز ایرانی پرداخته است. آهنگسازی و تنظیم اثر بر عهده «مجتبی صادقی» و «کامبیز جهانبخش» بوده است و مجتبی صادقی (سنتور)، کامبیز جهانبخش (تار، بم تار، عود)، مرتضی قنبرنسب (نی)، امیر حسین‌سید (کمانچه)، حمید سروری زاده (تنبک و دف)، رویا باغستانی (کوبه ای)، محراب ابوالفضلی (کوبه ای)، لیلا باغستانی (سه تار) و سعید رضایی (رباب)، نوازندگی قطعات را بر عهده داشته اند.

در اینجا ضروری است این نکته اضافه شود که آلبوم موسیقی محلی «حنا حنا»، از جانب کمپانی نشر «چکاوک زنده رود اسپادانا»، راهی مارکت موسیقی شد. علاقمندان می توانند ورژن فیزیکی و اورجینال این اثر را از مراکز مشهور فروش در مارکت موسیقی تهیه و یا بصورت آنلاین و قانونی از روش سایت «بیپ تونز»، دانلود نمایند.

 

منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع

هم اینک بخوانید:   شروع اجرای برنامه موسیقایی «چند شب» در تالار رودکی