آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

آلبوم موسیقی «ایران زمین» منتشر شد

آلبوم موسیقی «ایران زمین» منتشر شد

آلبوم موسیقی «ایران زمین» شامل آثاری از هشت آهنگساز موسیقی به وسیله موسسه فرهنگی هنری ماهور پخش و راهی مارکت موسیقی کشور شد. این در حالیست که همزمان با پخش آلبوم، می توان آنرا از سایت «بیپ تونز» بصورت قانونی تهیه و دانلود کرد.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، آلبوم «ایران زمین» حاصل گردآوری کارهای هشت آهنگساز جوان است و بیشتر کارهای را می‌توان موسیقی کلاسیک نامگذاری کرد، با اینحال در این بین چند آهنگ نیز کامل فضا و سازبندی ایرانی دارند. مفاهیم و عناصری که برای این آلبوم انتخاب شده‌اند، با شرایطی که از اسم آلبوم پیداست حول محور ایران و ایران‌زمین است.

علی ایدآلی، هیرسا سلیمان زاده، الینا رضوانی، آریا زمردی، نیکی فرهنگ نیا، دلینا رجائی، یزدان مرتجی و دامون خیابانی آهنگسازان این آلبوم هستند و ماری دوآلا، طینوش بهرامی، غلامرضا صدرالدینی و امیر مهیار تفرشی پور نوازندگی قطهات را برعهده داشته‌اند.

بخش اول موسیقی بی کلام و آرامش‌بخشِ کلاسیک و نیمه دوم آلبوم با کلام است. در این بخش آهنگ‌هایی می‌شنویم که به آیین باستانی نوروز پرداخته‌اند و اشعاری پیرامون این مسئله خوانده شده‌اند. در این آلبوم تصنیف سنتی را همراه با موسیقی کرالِ کلاسیک همراه با هم می‌شنویم و ممکن است از این منظر بتوان این اثر را خاص دانست.

علاقمندان برای تهیه آلبوم موسیقی «ایران زمین» به روش ورژن اصلی می توانند به مراکز مشهور فروش تولیدات فرهنگی و هنری تمامی کشور مراجعه نمایند، به علاوه از طرف دیگر این اثر از روش سایت «بیپ تونز beeptunes.com» قابل تهیه دیجیتال و دانلود قانونی است.

 

منبع: سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir»

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع