آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

آلبوم «منقبت علی» منتشر شد

آلبوم «منقبت علی» پخش شد

به مناسبت روزهای سوگواری و شهادت امیر المؤمنان و لیالی القدر، سایت «بیپ تونز»، اثری با عنوان «منقبت علی» را گردآوری و پخش کرد.

امیر مؤمنان، «علی (ع)»، مظهر فداکاری، صبر، سخت‌کوشی، ایثار و بسیاری صفات ارزنده و والای انسانی است. این امام و پیشوای بزرگ مسلمانان به اشتراک غیر مسلمانان نیز از شهرت بالایی دارا است. گفتن این مسئله در اینجا ضروری است که عشق و ارادت به حضرت علی (ع) و خاندان پاکش به اشتراک ایرانیان سابقه‌ای تاریخی و دیرین دارد و این علاقه و دلبستگی نیز بخشی از هویت فرهنگی و تاریخی این سرزمین است. ایرانی از علی و اسم بلند مرتبه‌اش نیرو می‌گیرد و با ذکر اسم و یاد ایشان عزیزانش را بدرقه می کند.

مقارنت ضربت خوردن و شهادت این امام همام با ماه رمضان و لیالی قدر از رموز الهی است و حاکی از مرتبه والای آن حضرت دارد. سالهای سال شاعران در مدح علی سرودند و دلباختگانش به مدح و منقبتش پرداخته‌اند.

سایت بیپ‌تونز به مناسبت روزهای سوگواری امیرالمومنین آلبومی با اسم «منقبت علی» تهیه کرده است که در این آلبوم دوازده قطعه در مدح مقام علی(ع) خوانده شده‌ و این قطعات همراه با یکدیگر گلچین و گرد آورده شده‌اند. در این سری، آثاری از «محمد اصفهانی»، «مهراج محمدی» و «محسن چاوشی»، مناجاتی از «سیدجواد ذبیحی» و مدح‌ها و ذکرهای حضرت علی(ع) از «سید خلیل محشر‌نژاد» همراه با یکدیگر قرار گرفته‌اند. «منقبت علی» سری‌ای است تمامی نور و معنویت و لحظه لحظهٔ آن دلهای عاشقانش را با آن حضرت رابطه می‌دهد.

در اینجا ضروری است این نکته اضافه شود، تدوین و تجمیع کلیه قطعات این آلبوم به انتخاب و نظارت «بیپ تونز beeptunes.com» انجام پذیرفته و علاقمندان می توانند جهت دانلود و تهیه قانونی این اثر معنوی، از روش این سامانه اقدام نمایند.

هم اینک بخوانید:   شروع تور کنسرت های «فرزاد فرزین»

منبع: سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir»

اگر به موسیقی های پاپ، راک و یا تلفیقی علاقه مند هستید در بیشتر مواقع آرتلی را پیگیری کنید. به علاوه از طرف دیگر میتوانیددوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع