آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

آلبوم «فروغ» با صدای «علیرضا قربانی» منتشر شد

آلبوم «فروغ» با صدای «علیرضا قربانی» پخش شد

آلبوم فروغ

آلبوم «فروغ» با صدای «علیرضا قربانی» و آهنگسازی «سامان صمیمی» به تهیه‌کنندگی کمپانی فرهنگی هنری «آهنگ شور و شوق» پخش شد. توزیع این سری از صبح روز چهارشنبه دهم خرداد به وسیله کمپانی پخش «جوان» شروع شده و علاقه‌مندان قادر اند غیر از مراکز مشهور فرهنگی و هنری تمامی کشور، برای دانلود قانونی اثر و کمپانی در قرعه‌کشی ده بلیت کنسرت فروغ به سایت «بیپ تونز» مراجعه نمایند.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، آلبوم فروغ شامل ده قطعه به اسم‌های عاشقانه، میخانه درافتاده، مستانه می‌گریزی، اشک، شهره شهر، خرقه رقصان، جام صبوحی، سجده عقل، تا بیکران و فروغ است. اشعار تازه‌ترین اثر علیرضا قربانی و سامان صمیمی از سروده‌های فروغ فرخزاد، مولانا، علیرضا کلیایی و مسعود کلانتری است.

بهنام ابوالقاسم، میلاد محمدی، پدرام فریوسفی، میثم مروستی، نیلوفر محبی، محسن عبادی، پانیذ فریوسفی، آتنا اشتیاقی، رضا فرهادی، زکریا یوسفی، بهتاش ابوالقاسم، درشن آنند، حسام ناصری و سامان صمیمی نوازندگانی هستند که در این آلبوم هنرنمایی کرده‌اند. شیوا سروش، مه‌گل صفدری، کامران عروج‌زاده و محمد حقیقی هم عضو های گروه کُر هستند. آلبوم فروغ به مدیریت اجرایی و تولید «علی اصغر رضوی»، امور اجرایی و هماهنگی «مهسا نعمت» و مدیریت روابط عمومی «وحید لشکری» تهیه و در دست مخاطبان قرار گرفته است.

علیرضا قربانی در برنامه جلد این آلبوم یادداشتی برای مخاطبانش با این مضمون نوشته است: «آنچه فروغ فرخزاد را مثل نامش درخشان تولید میکند، رابطه مناسبی است که بین ادبیات کهن و شعر معاصر برقرار کرده. بیان احساساتش به ما نزدیک‌تر است با اینحال اصالت و هویت خود را حفظ کرده. چیزی که ممکن است این روز‌ها ما نیز در موسیقی درحال تجربه آن هستیم، رسیدن به زبانی تازه با حفظ مفاهیم غنی موسیقی ایرانی برای روایت داستانی که هر لحظه، دغدغه مشترک بشر بوده.
چنان که حضرت حافظ می‌فرماید:
یک قصه نیست غم عشق و این عجب
کز هر زبان که می‌شنوم نامکرر است»

هم اینک بخوانید:   علی قمصری با «اتاق ها» در برج آزادی روی صحنه رفت

وانگهی اولین کنسرت آلبوم فروغ با صدای علیرضا قربانی در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود که شروع تور اجراهای زنده این آلبوم است. این خواننده سر‌شناس موسیقی اصیل ایرانی بهمراه عضو های گروهش طی روزهای ۱۸ و ۱۹ خرداد در این سالن روی صحنه می‌روند و فروش بلیت‌های برنامه از ساعت ۱۲ ظهر روز ۱۰ خرداد در سایت «ایران کنسرت» به نشانی www.iranconcert.com شروع می‌شود.

این برای دومین سال پیاپی است که علیرضا قربانی تنها کنسرت‌های ایران در ماه مبارک رمضان را روی صحنه می‌برد. ایشان سال قبلی با قطعات آلبوم «دخت پری‌وار» به آهنگسازی «مهیار علیزاده» ده شب کنسرت در ماه رمضان داشت و اجرا‌هایش با استقبال چشمگیری از جانب مخاطبان مواجه شد. برآورد میشود کنسرت‌های آلبوم فروغ هم چند تمدید در تهران داشته باشد.

پیشتر میتوانید کاورهای این آلبوم با کیفیت اصلی را مشاهده نمائید و دانلود کنید:

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع