آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

«کیهان کلهر» در تالار وحدت روی صحنه می‌رود

«کیهان کلهر» در تالار وحدت روی صحنه می‌رود

کیهان کلهر (تصویر از علی چاشنی گیر)

کنسرت موسیقی «پردگیان باغ سکوتِ» موسیقیدان ایرانی و بین المللی «کیهان کلهر»، هفته اول اردیبیهشت ۱۳۹۶ در «تالار وحدت» تهران برگزار می‌شود.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، «کیهان کلهر»، آهنگساز و نوازنده کمانچه مشهور ایرانی پیشتر تور کنسرت «پردگیان باغ سکوت»، با همراهی جمعی از نوازندگان توانا و مشهور موسیقی کشورمان، طی دو تاریخ ۵ و ۶ اردیبهشت ماه سال جاری، در «تالار وحدت» به روی صحنه می‌رود.

در این کنسرت از قبیل اجراهای قبلی، «نوید افقه» (تنبک و سازهای کوبه‌ای)، «علی بهرامی‌فرد» (سنتور) و «هادی آذرپیرا» (تار)، نوازندگی و آواز «کیهان کلهر» را همراهی می‌کنند.

تور کنسرت «پردگیان باغ سکوت» از اردیبهشت‌ ۱۳۹۵ شروع شد و شهرهای یزد، کرمانشاه، خرم آباد، شیراز، بوشهر، اهواز، بندرعباس، اردبیل، تبریز، رشت، ساری، گنبدکاووس، همدان، ایلام، سنندج، کرمان، زاهدان، بیرجند، تربت حیدریه، خرمشهر و اصفهان سال قبلی، میزبان این موسیقیدان و نوازندگان گروه «راح روح» بودند.

در اینجا نیاز است این نکته اضافه شود که این کنسرت به علاوه از طرف دیگر، خرداد و دیماه ۱۳۹۵ به مدت ۱۲ شب در «تالار وحدت» روی صحنه رفته بود و اینبار در دو تاریخ پنجم و ششم اردیبهشت، از سر گرفته شده و میزبان دوستداران موسیقی در تهران خواهد بود.

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع

هم اینک بخوانید:   کنسرت کیهان کلهر و «رامبرانت تریو» در ایران برگزار می‌شود