آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

کنسرت «همنوازان اقبال» برگزار می‌شود

کنسرت «همنوازان اقبال» برگزار می‌شود

گروه موسیقی «همنوازان اقبال» به خوانندگی مهدی امامی و آهنگسازی بابک راحتی، ۲۶ مرداد‎ماه در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می‎رود.

امامی در این خصوص گفت: «این کنسرت در دو بخش ماهور مرکب و شور-ابوعطا اجرا می شود.در قسمت اول بابک راحتی با نگاه فرمال و محوریت ابزار ماهور و بهره برداری از مایه های همجوار آن قطعات ضربی و تصانیف زیبایی ساخته است که با این وجود بنده از قبیل اثار دیگرم تلاش کردم این نگاه را در قسمت غیر متریک نیز حفظ کنم.. بخش دوم کنسرت نیز به اجرای آثاری از استاد جلیل شهناز اختصاص می‎یابد. در این اجرا هم‎نوازان اقبال توجه ویژه‎ای به بعد آفرینش هنری شهناز دارند. این اولین بار است که یک سری کامل از کارهای و بداهه‎ساخته‎های جلیل شهناز، در مایه‎ای واضح، برای گروه ساز‎های سنتی ایرانی تنظیم و اجرا می‎شود.»

بابک راحتی (سرپرست، آهنگساز، تار)، مهدی امامی (خواننده)، حسین لک (تار)، هوشمند عبادی (نی)، سینا دانش (کمانچه)، الهام حبیب‎تبار (سه‎تار)، کوروش شاهانی (سنتور)، سهیل اله‎دادیان ( تنبک) و شایان میرزایی (عود) عضو های «همنوازان اقبال» را تشکیل می دهند.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است گروه موسیقی «اقبال» پنج‎شنبه، ۲۶ مرداد‎ماه ساعت ۲۱ در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می‎شود. علاقمندان جهت تهیه بلیط می‎توانند آدرس www.tiwall.com مراجعه کنند.

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع

هم اینک بخوانید:   وحید تاج و کیوان ساکت کنسرت خیریه برگزار کردند