آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

کنسرت- نمایش «سی» با یک روز تاخیر اجرا می شود

کنسرت- نمایش «سی» با یک روز تاخیر اجرا می شود

نشست برنامه موسیقایی-نمایشی «سی» با حضور همایون شجریان

به دلیل مراسم تحلیفِ ریاست جمهوری و استقرارِ چندین عدد از سیاست مدارانِ کشورهای خارجی در کاخ سعدآباد و محوطهٔ اطرافِ آن و حفظ مسایل ایمنی و محدودیت های ترافیکی، اجرای کنسرت- نمایش «سی» کاری از همایون شجریان و سهراب پورناظری در روز پانزدهم باطل و به روزِ دیگری موکول شد. بلیت‌های پانزدهم مرداد ماه برای روز بیست و یکم همین ماه مشهور است؛ اگر اینطور نباشد افرادی که علاقه دارند، قادر اند مبلغ بلیتِ خود را از سایت ایران کنسرت دریافت کنند.

در چنین شرایطی ست که که «حمید نعمت‌الله» – کارگردان – که با اسم مشاور در برنامهٔ «سی» فعالیت می کند، تصمیم گرفته است فیلمی مستند از این کنسرت- نمایش بسازد. این کارگردان که قبل از این سابقه هم کاری با این دو هنرمند را در فیلم‌های سینمایی «آرایش غلیظ» و «رگ خواب» داشته است، اکنون باز هم با آنان هم کاری می‌کند.

غیر از آن آنسامبل «شهرزاد» نیز به نوازندگانِ بخش موسیقی این اثر اضافه شده و تمریناتِ فشرده و نهایی برای اجرا را پشت سر می‌گذارند. در این اثر با خوانندگی «همایون شجریان» و آهنگسازی «سهراب پورناظری» نوازندگانی چون حسین رضایى نیا: دف، بندیر، آزاد میرزاپور: تار، نگار خارکن: کمانچه، صراحی، آیین مشکاتیان: ضرب زورخانه، کوزه، مهیار طریحى: سنتور، ‌ حمید خوانسارى: بربت، آرین کشیشی: بیس، خورشید دادبه: رباب، شیده شکرابی: چنگ می‌نوازند و «سهراب پورناظری» نیز خود تنبور، سه‌تار و کمانچه می‌زند؛ غیر از آن آنسامبل شهرزاد: تینا جامه گرمی (ویولون)، یگانه حسینی نیا (ویولون)، نیلوفر سهی (ویولا) و نگار نوراد (ویولون‌سل) گروه نوازندگان را یاری خواهند داد.

هم اینک بخوانید:   آلبوم موسیقی محلیِ «حنا حنا» پخش شد

«سی» از شانزدهم مرداد ماه در سریٔ فرهنگی- تاریخی سعدآباد روی صحنه می‌رود و تا به این لحظه به دلیل استقبال مخاطبان در چندین فرصت تمدید شده است و در تازه‌ترین اتفاق، بلیت‌فروشی این کنسرت- نمایش برای روزهای بیست و نهم مرداد و به علاوه از طرف دیگر اول تا پنجم شهریور ماه تمدید شده است.

«سی» نوشته «نغمه ثمینی» و با کارگردانی «علی اصغر دشتی» با استناد به سه جریان از جریان‌های شاهنامه – زال و رودابه، رستم و اسنفندیار و رستم و سهراب- از ۱۶ مرداد ماه در سریٔ فرهنگی- هنری سعدآباد با تلاش برای بازسازی هویت ملی و با حضور چندین عدد از چهره‌های موسیقی، نمایش و به علاوه از طرف دیگر انیمیشن روی صحنه می‌رود.

منبع: سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir»

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع