آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

کامیار فانیان در اصفهان بداهه‌نوازی می‌کند

کامیار فانیان در اصفهان بداهه‌نوازی می‌کند

کامیار فانیان در انتهای هفته جاری، کنسرت بداهه‌نوازی خود را در عرصه هنری اصفهان برگزار می‌کند.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، کنسرت بداهه‌نوازی کامیار فانیان بهمراه سجاد منصوری ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ در سالن عرصه هنری اصفهان برگزار می‌شود.

این کنسرت شامل سه بخش است که در قسمت در ابتدا کامیار فانیان برای مخاطبانش دوتار ترکمن و دوتار خراسانی می‌نوازد.

بخش دوم این کنسرت شامل دونوازی تنبور و سازهای کوبه‌ای است و در قسمت پایانی دونوازی سه‌تار و تنبک اجرا می‌شود.

این کنسرت به همت عرصه هنری و با خدمات رسانی‌های اداره ارشاد اصفهان برگزار می‌شود. اجرا این کنسرت بر عهده کمپانی «ترنم داوودی کهن» است.

همراه با اجرا این کنسرت، کامیار فانیان از انتشار دو آلبوم تصویری تازه اطلاع داد.

آلبوم «صنم» که شامل ساخته‌های کامیار فانیان به خوانندگی مهدی امامی است، تا دو هفته دیگر پخش می‌شود.

به علاوه از طرف دیگر آلبوم «دوتارچی» هم خیلی زود پخش می‌شود. «دوتارچی» شامل دونوازی کامیار فانیان بهمراه آق‌مراد چاریف بزرگترین دوتارنوازان ترکمنستان است.

کامیار فانیان کارشناس و پژوهشگر موسیقی فضاهای ایران است که طی سالیان بسیاری به بررسی نوازندگی دوتار در شرق خراسان، شمال خراسان، موسیقی ترکمن تنبور منطقه گوران و به علاوه از طرف دیگر تجمیع صوتی و تصویری سازهای بادی ایران چون قشمه، سرنا، کرنا، دوزله، شمشال و جفتی پرداخته است.

ایشان از سال ۱۳۸۰ گروه موسیقی خود را به اسم شهرآشوب ایجاد کرد و سپس به دلیل مشابهت اسمی این گروه اسم آن را به «کُهن» تغییر داد. در در طول این سال‌ها اجراهای این گروه به دو بخش موسیقیایی ایرانی و مقامی تقسیم می‌شد که طی هر اجرا موسیقی فضاهای مختلف چون سُرنای تربت جام، عاشیقی آذربایجان، تنبور منطقه گوران، دوتار ترکمنی، دو تار شمال خراسان و دو تار شرق خراسان در یک بخش و موسیقی ایرانی که شامل ساخته‌های فانیان بود در قسمت دیگر اجرا می‌گردید.

هم اینک بخوانید:   تازه ترین تمدید تابستانی آواز پارسی ناظری ها

موسیقی که فانیان تولید می‌کند از لحاظ موتیف‌های ریتمیک و حرکات ملودیک محیط دارای اختلاف از آنچه در موسیقی ایرانی شنیده می‌شود را در فکر مخاطب ایجاد می‌کند.

کنسرت بداهه‌نوازی کامیار فانیان ۲۶ مرداد ۱۳۹۶، ساعت ۲۱:۰۰ در سالن عرصه هنری واقع در خیابان آماد‌گاه برگزار می‌شود.

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع