آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

پیمان خازنی «تار و دیوار» را به روی صحنه می‌برد

پیمان خازنی «تار و دیوار» را به روی صحنه می‌برد

پیمان خازنی

پرفورمنس «تار و دیوار» به کارگردانی «رضا موسوی» و آهنگسازی «پیمان خازنی» در تالار رودکی، اجرا می‌شود.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، پرفورمنس «تار و دیوار» در بیست و سومین روز تیرماه جاری به آهنگسازی و نوازندگی پیمان خازنی به روی صحنه خواهد رفت.

خازنی در باب عنوان این پرفورمنس گفت: ««تار و دیوار» یک برخود استعاری است با جهان پیرامونمان و اعتراضی به محدودیت‌ها و مصنوعیت‌هایی که ما برای هنر خود بوجود می‌آوریم. در حقیقت «تار و دیوار» ادامهٔ نگاه من به معنی آزادی در ایجاد اثر هنری است.»

پیمان خازنی در باب شکل گیری این پرفورمنس گفت: «سالهاست که امکان و پیشنهادات متفاوتی را برای به روی صحنه بردن آثارم داشته‌ام با این وجود ترجیح دادم آنقدر مقاومت کنم تا آنگونه که می‌پسندم آثارم اجرا شود. اکنون فرصت آن رسیده تا بتوانم یک اتفاق در خور را رقم بزنم.  همهمهٔ کاشی‌ها اثری است که امکان بسط و گسترش را به من می‌دهد و این به خودی خود بارقه‌ای شد که من به سوی فرم اجرایی مورد توجه‌ام – یعنی پرفورمنس _بروم.»

ایشان پیشتر اظهار داشت: «فرضیه‌های درخشان رضا موسوی من را بیشتر ترغیب کرد تا بتوانم به معنی مورد نظرم -در خصوص آنچه اجرا شمرده می‌شود – نزدیک شوم.»

در پرفورمنس «تار و دیوار» غیر از رضاموسوی (کارگردان)، نگین شکیبا، ساناز رییسى، على کوزه گر عوامل تیم گارگردانی و نوازندگانی چون هلیا محمد با این وجود (ویلن)، کورش کشاورز (ویلنسل)، ارغوان منتظری (فلوت)، پریسا دلفانی (سوپرانو)، امیرحسین محمد خانی (ابوا)، پیغام سوری (پیانو)، شایان یزدی‌زاده (کوبه‌ای)، پیمان خازنی (تار)، سیاوش عبدی (آکوستیک افکت)، آستیاژ ضیایی (دستیار آهنگساز)، محمود توسلیان (مشاور مطبوعاتی)، فرزام شکاری (مدیریت عملیات) و جاوید علی‌پور (تصویر و فیلم) از دیگر عوامل این اجرا هستند.

هم اینک بخوانید:   علی قمصری با «اتاق ها» در برج آزادی روی صحنه رفت

منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع