آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

«هرچه بود گذشت» با صدای «مجتبی عسگری» منتشر می‌شود

«هرچه بود گذشت» با صدای «مجتبی عسگری» پخش می‌شود

مجتبی عسگری

آلبومى موسیقی ایرانی «هرچه بود گذشت»، اثری از «فرید نجم الدین» و صدای «مجتبی عسگری» خواننده مشهور موسیقی ایران، هفته اول تیر ماه ۱۳۹۶ راهی مارکت موسیقی می شود.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، آلبوم «هرچه بود گذشت»، شامل ۶ قطعه بعناوین «زبان نگاه»، «غلام قمر»، «هرچه بود گذشت»، «مدامم مست می دارد»، «کوچه» و «باده ناب» می باشد که بر سروده هایی از شاعران کهن و معاصر «مولانا»، «حافظ»، «هوشنگ ابتهاج»، «ایرج دهقان»، «فریدون مشیری» و «پرویز حقیقت» ساخته و پرداخته شده است.

در این اثر که ساخته «فرید نجم الدین» بوده و «مجتبی عسگری»، خواننده اسم آشنای موسیقی ایرانی کشورمان، قطعات آنرا خوانده است، مهران امیدیان (تنظیم، تار)، مهرداد ناصحی (قیچک، آلتو)، (علیرضا دریایی(ویولن، ویولا، کمانچه) ، آتنا شور و شوق (ویلنسل)، وصال صالحیان (تنظیم، سنتور)، سینا شکری (نی)، شهریار جعفری (عود، بم تار، سه تار) و مسعود بخشایی (تنبک، دف، ضرب زورخانه)، به نوازندگی و هنرنمایی پرداخته اند. عضو های اصلی این سری را هنرمندان سمنانی تشکیل می دهند که با عنوان گروه موسیقی «وارش» در سمنان فعالیت دارند.

این آلبوم در سال ۱۳۹۵ و به وسیله موسسه «چکاوک زنده رود»، ساخته شده است. «مجتبی عسگری»، سالهای قبلی با گروه موسیقی «وارش»، به سرپرستی آهنگسازی «فرید نجم الدین» در سمنان به اجرای کنسرت پرداخته بود.

در اینجا ضروری است این نکته اضافه شود که آلبوم «هرچه بود گذشت»، در اولین ماه تابستانی سال جاری، راهی مارکت موسیقی کشور شده و در معرض مخاطبان و علاقمندان موسیقی ایرانی قرار خواهد گرفت که جزئیات بیشتر آن متعاقباَ گفته خواهد شد.

منبع: سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir»

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع