آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

نشان ملی فردوسی به «شهرام ناظری» رسید

نشان ملی فردوسی به «شهرام ناظری» رسید

شهرام ناظری (تصویر از منصور جهانی)

«شهرام ناظری» نشان ملی «فردوسی» را برای آلبوم «درفش کاویانی» به آهنگسازی «فرید الهامی» دریافت کرد.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، همایش ملی بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان پارسی با حضور چندین عدد از شخصیت‌های برجسته علمی، فرهنگی، هنری و سیاسی کشور روز قبل دوشنبه ۲۵ اردیبهشت در سالن اجتماعات علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد حالی برگزار شد که نشان ملی فردوسی به آلبوم صوتی و تصویری «درفش کاویانی» با صدای شهرام ناظری و به آهنگسازی فرید الهامی «(براساس اشعار حکیم ابوالقاسم فردوسی) تعلق گرفت.

آلبوم» درفش کاویانی «با هم کاری نوازندگان گروه موسیقی» فردوسی «از کمپانی موسیقی» ایران گام «به تهیه‌کنندگی صدرالدین حسین‌خانی تهیه شده است.

در قسمت دیگری این برنامه، از تمبر یادبود حکیم ابوالقاسم فردوسی معرفی شد که شهرام ناظری، محمدباقر نوبخت (معاون ریاست جمهوری و سخنگوی دولت)، محمدجعفر یاحقی، علیرضا رشیدیان (استاندار خراسان رضوی) و» عباس صدری ئ (ییس دفتر منطقه‌ای آیسسکو) آن را امضا کردند.

در آلبوم «درفش کاویانی» که بعد از نزدیک به یک دهه تلاش آهنگساز و همکارانش، دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ به وسیله پخش «هنر شهر» پخش ‌شد.

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع

هم اینک بخوانید:   «ناصر فرهودی» به خانه ابدی رهسپار شد