آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

«محسن شریفیان» برای اجرای کنسرت عازم وین شد

«محسن شریفیان» برای اجرای کنسرت عازم وین شد

محسن شریفیان

«محسن شریفیان» سرپرست و نوازنده ی گروه موسیقی «لیان» در آستانه کنسرت تابستانه این گروه در تهران، عازم وین شد.

محسن شریفیان نوازنده و محقق موسیقی فضاهای این دفعه برنامه ریزی شده است در تاریخ ۲۸ و ۲۹ و ۳۰ جولای بهمراه گروه موسیقی «گتگ» در فستیوال Sunnseitn در شهر لینس اتریش به روی صحنه بروند. در این اجرا لیانا شریفیان با اسم نوازنده برای بار نخست این گروه بین المللی را همراهی خواهد نمود.

سرپرست گروه «لیان» پیرامون حضور دخترش در این فستیوال میگوید: «سال قبلی از نوازندگی لیانا تصویری پخش شد با این عنوان «راست دستی که میتواند چپ دست هم باشد» و در آن توانایی اش را نشان میداد که هم میتوانست با دست راست هم با دست چپ، یک ملودی را با ساز نی انبان بنوازد به طوری که هیچ تغییری در مسیر ملودی احساس نشود و همین بهانه ای شد برای دعوت و حضورش در این جشنواره.»

امسال در فستیوال Sunnseitn اتریش نمایندگان چهار قاره حضور خواهند داشت، نمایندگانی از کشورهای آرژانتین، آلمان، کرواسی، کوبا، کنگو، رومانی، مجارستان و ایران که در شکل گروه گتگ تنها نمایندگان آسیا در این جشنواره خواهند بود.

محسن شریفیان بعد از اجرا با گروه گتگ فورا به ایران بازخواهد گشت و بهمراه گروه لیان بروزترین اجرای خود را با رپرتواری دارای اختلاف جمعه ۱۳ مرداد در سالن کنفرانس بین المللی میلاد به روی صحنه خواهند برد و بعد از آن در شهرهای شیراز و ساری اجرا خواهند داشت.

منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

هم اینک بخوانید:   انتشار سه قطعه پخش نشده از آلبوم ناگفته بعد از دو سال

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع