آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

«محسن شريفيان» مدالش را به حراج گذاشت

«محسن شریفیان» مدالش را به حراج گذاشت

محسن شریفیان

«محسن شریفیان» خواننده جنوبی گروه موسیقی لیان بوشهر، آهنگساز، نوازنده مشهور نی انبان و پژوهشگر، نشان فستیوال جهانى را براى درمان یک نوازنده هرمزگانى به حراج گذاشت.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، چند روز قبل بیننده گزارش تصویری خبرنگاران خبرگزاری ایسنا بودیم در خصوص بیماری موسی کمالی (نوازنده جنوی ساز جهله ) که با استناد به بالا بودن هزینه درمان و رفتار جراحی ماه هاست با درد دست و پنجه نرم میکند.

پیرامون همین مسئله محسن شریفیان نوازنده و آهنگساز و پژوهشگر موسیقی فضاهای که برای اجرا در سی و دومین جشنواره جهانی نی انبان به اسپانیا سفر کرده بود ، بعد از اجرا و کسب دیپلم افتخار و مدال این موضوع جهانی ، نشان هنری خود را به حراج گذاشت تا سهمی در تهیه هزینه های درمان موسی کمالی نوازنده جنوبی داشته باشد.

محسن شریفیان در اینستاگرام خود چنین نوشت: «مدال سى و دومین فستیوال بین المللى نوازندگان نى انبان جهان.

مى خواهم این نشان، نشانه اى براى قدردانى از دستان هنرمند هرمزگانى، موسى کمالى، تولید کننده و نوازنده ساز محلى بندرعباسى باشد که در کمال تاسف این ایام با بیمارى و درد همنوا شده است و سازش، کوک نیست! هزینه درمانى پیش بینى شده، ٢۵ میلیون تومان است.

با این که مى دانم این مدال ارزش مالى ندارد ولى آن را در همین نقطه به حراج مى گذارم و سود حاصل از آن را با هزاران آرزوى سلامتى و روزهاى روشن و تسریع پروسه درمانى براى ایشان، تقدیم خواهم کرد.

بازهم با همت و خیرخواهی مردم هنردوست و قدرشناس و هنرمندان متعهد اتفاق های خوبی رغم خواهد خورد.

هم اینک بخوانید:   تالار رودکی میزبان کنسرت‌های «چند شب کمانچه» می‌شود

با اینحال یادمان باشد موسی کمالی تنها یکی از نمادهای دردهای پنهان جامعه فرهنگ و هنر موسیقی فضاهای است، جامعه‌ای که علی‌رغم بی‌مهری‌ها، بازهم پویا و اثرگذار است.»

منبع: سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir»

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع