آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

«روناک» در تالار وحدت می‌نوازد

«روناک» در تالار وحدت می‌نوازد

گروه موسیقی «روناک» با اجرای آثاری از موسیقی فولکلور، سنتی، پاپ و موسیقی بین‌الملل تازه ترین کنسرت خود را در تالار وحدت تهران برگزار می کند.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، گروه موسیقی «روناک» با سرپرستی کیوان علی‌محمدی روز سوم خرداد ماه تازه ترین کنسرت خود را به همت موسسه فرهنگی هنری «فروغ فلق» در تالار وحدت به صحنه می برد. گروه «روناک» در این کنسرت با تغییراتی در مقایسه با قبل روی صحنه می‌رود.

ترکیبی از سازهای محلی، سنتی، پاپ و موسیقی بین‌الملل سازبندی این گروه را تشکیل می‌دهد و برنامه ریزی شده است مخاطبان این کنسرت آثاری از چهار ژانر دارای اختلافِ موسیقی را بشنوند.

در قسمت موسیقی ملل قطعه‌ای انگلیسی با عنوان «من آزادم» و قطعه‌ای از موسیقی مصر با عنوان «حبیبی» اجرا می‌شود. در قسمت پاپ نیز اثری مشهور که مردم آن را بسیار شنیده‌اند با عنوان «خانومم» اجرا می‌شود. بخش موسیقی سنتی هم به اجرای یکی از کارهای قدیمی با عنوان «بیداد لحظه» اختصاص دارد. در چنین شرایطی ست که که در قسمت موسیقی فضاهای هم آثاری از موسیقی کردی، لری، بلوچی، خراسان، شمال‌ایران، آذری، جنوبی و دیگر نقاط ایران اجرا می‌شود.

کیوان علی‌محمدی سرپرست گروه، خواننده و نوازنده دف و رضا سجادی تنظیم کننده و نوازنده کیبورد است. وحید عبدالهی خواننده سنتی، سعیده خلج خواننده سنتی، حسین‌رضا اسدی خواننده لری، حامد قوی‌دل خواننده کرمانج، ایاز شجاعی خواننده آذری، مهدی شیخ‌الاسلامی خواننده گیلکی، گلی گل‌محمد خواننده بلوچی، داوود چرگری خواننده پاپ و آرمین شریف‌پور خواننده ملل خوانندگان گروه هستند. ضمن اینکه کاویان علی‌محمدی نوازنده کمانچه، هانیه علی‌محمدی نوازنده تار، سجاد رضایی نوازنده تار و مُراژ، علیرضا رحیمی نوازنده درام، هنگامه ترابی نوازنده عود، مریم مرزبانی نوازنده دایره و نقاره، ندا رضاییان نوازنده دُهُل، شیرین آقابابایی و فاطمه اکبری گروه کُر، حمیدرضا سلیمانی نوازنده نی‌انبان و سُرنا، محمد جدی‌نژاد نوازنده گیتار و آیدین نیکومرام نوازنده گیتاربیس، زهرا همتی تهیه کننده واحسان میر ضیایی مدیریت عملیات دیگر عضو های گروه هستند.

هم اینک بخوانید:   تالار رودکی میزبان کنسرت‌های «چند شب کمانچه» می‌شود

کنسرت گروه «روناک» با سرپرستی کیوان علی‌محمدی ساعت ۲۱:۳۰ روز سوم خرداد در تالار وحدت برگزار می‌شود.

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع