آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

دور حدید «هزارصدا» برگزار می‌شود

دور حدید «هزارصدا» برگزار می‌شود

چهارمین برنامه هزارصدا در سال ۱۳۹۶ که اولین برنامه دور تازه آن در امسال است، ساعت ۱۷:۴۵ چهارشنبه سوم خرداد در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، فروردین و اردی‌بهشت امسال، یک ویژه برنامه بزرگداشت دکتر افشین یداللهی و دو برنامه فینال برای انتخاب بهترین‌های بخش‌های سنتی و پاپ هزارصدا برگزار شد و از این حیث، پرونده این برنامه در سال ۱۳۹۵ بسته شد و عصر روز سوم خرداد و در یک لحظه با خجسته سال‌روز آزادی خرمشهر، دور تازه این برنامه در قسمت موسیقی اصیل ایرانی شروع می‌شود.

در این برنامه که داوری بخش آواز آن با هنگامه اخوان، داوری بخش شعر با سیدعباس سجادی و داوری بخش آهنگسازی و نوازندگی آن با مهیار علیزاده است، سه گروه آوین، شبروان و عیاران به معرفی برنامه و رقابت خواهند پرداخت، کارشان به وسیله صاحبنظران برنامه مورد بررسی و بررسی قرار خواهد گرفت و در انتهای گروه انتخاب انتخاب و به فینال راه پیدا خواهد کرد.

استاد هنگامه اخوان قبل از این، مهرماه سال قبلی، برنامه‌ای که با اسم نیمه نهایی و برای برگزیدن بهترین‌های برنامه‌های برگزارشده در بهار و تابستان بود، همراه با استاد محمدعلی بهمنی و داود آزاد حضور در این برنامه را تجربه کرده بود و سید عباس سجادی نیز، پیش‌تر سه بار و تازه ترین بار همراه با استادان فریدون شهبازیان و حمیدرضا نوربخش با اسم کارشناس داوری شعر در برنامه هزارصدا کمپانی کرده بود با اینحال مهیار علیزاده اولین بار است که در این برنامه حضور می یابد.

این برنامه به استادان زنده‌یادان علی اصغربهاری و منوچهر همایون‌پور تقدیم خواهد شد که تولدشان، بیستم و دهم خرداد ماه است. در قسمت بزرگذاشت استاد بهاری، شهرام صارمی ‌کمانچه‌نوازی خواهد نمود. صارمی ‌تحصیل کرده رشته موسیقی و از شاگردان کمانچه استاد بهاری و استاد‌ هادی منتظری‌ست که سال‌ها به آموزش این ساز اصیل سرگرم است.

هم اینک بخوانید:   قطعه ویدئویی تصنيف «دوران عشق» با صدای «سالار عقیلی» پخش شد

به علاوه از طرف دیگر این برنامه هم مانند برنامه‌های دیگر هزارصدا میان برنامه‌های دیگری هم خواهد داشت.

هزارصدا برنامه‌ای برای معرفی چهره‌ها و استعدادهای تازه موسیقی در ژانرهای سنتی و پاپ است و هرماه دوبار برگزار می‌شود. برنامه بخش سنتی هزارصدا اولین چهارشنبه هر ماه و برنامه بخش پاپ نیز سومین پنج‌شنبه هر ماه برگزار می‌شود. مدیرمسئول این برنامه که وارد پنجمین سال اجرا‌اش شده، آرش نصیری است.

منبع: سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir»

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع