آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

دور جدید هزارصدای پاپ با داوری فواد حجازی، مهدی یغمایی و افشین مقدم برگزار شد

دور تازه هزارصدای پاپ با داوری فواد حجازی، مهدی یغمایی و افشین مقدم برگزار شد

هزارصدا

ارغوان پرطرفدار: دور تازه بخش پاپ برنامه هزارصدا در سال ۹۶، پنج‌شنبه ۲۲ تیر ماه در سالن اصلی فرهنگسرای ارسباران برگزار شد. این پنجمین برنامه هزارصدا در سال تازه بود با اینحال از این برنامه‌ها یک برنامه به مناسبت درگذشت دکتر یداللهی و یکی دیگر، برنامه مناسبتی ماه رمضان بود و دو برنامه دیگر آن هم، فینال در قسمت پاپ و سنتی هزارصدا بودند و از این حیث برنامه پنج‌شنبه اولین برنامه دور تازه مسابقه هزارصدا بود.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، در ابتدای این برنامه تیتراژی پخش شد که روی آهنگ «عزیز» با صدای زنده‌یاد مازیار ساخته شده بود. با استناد به آنچه آرش نصیری اطلاع داد، ویولن این قطعه را زنده‌یاد مجتبی میرزاده زده بود. انتخاب این آهنگ هم به این خاطر بود که مازیار در اول تیرماه متولد شده و میرزاده نیز در روز بیست و شش تیر پیش تر است و با استناد به این، برنامه تیرماه هزارصدا به این دو هنرمند مشهور موسیقی تقدیم شد. بعد از پخش تیتراژ، آرش نصیری به روی صحنه آمد و از صاحبنظران برنامه برای حضور روی صحنه و نشستن در مکان کارشناسی دعوت کرد.

در این برنامه آهنگساز و نوازنده مشهور موسیقی ایران، فواد حجازی برای دومین بار در قسمت داوری آهنگسازی حضور داشت. ایشان ژیش از این و در اردی بهشت سال ۹۴ بهمراه دکتر افشین یداللهی، حامی و مانی رهنما، در حضورصدا حضور یافته بود. در قسمت آواز و خوانندگی هم مهدی یغمایی برای داوری دعوت شده بود و به علاوه از طرف دیگر افشین مقدم هم داور بخش ترانه و کلام این برنامه بود.

هم اینک بخوانید:   «علی لهراسبی» در تهران به روی صحنه می‌رود

بعد از صحبت‌های ابتدایی صاحبنظران و مجری برنامه، نادر طبسی با اسم اولین خواننده به روی صحنه دعوت شد و بعد از اجرای کارش به داوری صاحبنظران گوش فراداد و بعد از آن، پدرام محبوبیان، تیرداد،‌هادی نوروزی، جواد خانی، داودقاسملو و مجتبی مطلق‌زاده هم به روی صحنه دعوت شدند، آثارشان را اجرا کردند و به نقد صاحبنظران روی کارشان گوش فرادادند.

لابلای این اجراها چند میان برنامه هم برگزار شد. در اولین میان برنامه، امیدطهماسبی با پیانونوازی فرید مهاجرپور، قطعه «خرابش نکن» را خواند که ملودی آن را خودش روی ترانه‌ای از مجید صالحی ساخته بود. طهماسبی با اسم برنده برنامه فینال و با اسم مهمان اجرا می کرد.

میان برنامه بعدی به مناسبت تولد مازیار ترتیب داده شده بود. زنده‌یاد عبدالرضا کیانی‌نژاد(مازیار) در اول تیرماه متولد شده است و به همین مناسبت، آرش نصیری از علی بنیادی دعوت کرده بود تا قطعاتی از این خواننده مطرح و خوش‌صدا را با نوازندگی علیرضا رستگار بخواند. بنیادی که ایشان هم یکی از برندگان هزارصدا در سال قبلی است، ابتدا قطعه «ایران ایران» را خواند و بعد از آن، به درخواست مجری برنامه «آدمک برفی» را هم اجرا کرد. نکته جالب زمزمه و همراهی مهدی یغمایی لحظه اجرای این قطعات بود.

بعد از انتهای اجراها، صاحبنظران برای انتخاب نفرات انتخاب از صحنه خارج شدند و گرشا رضایی به روی صحنه دعوت شد تا با نوازندگی آهنگسازو نوازنده‌ی پیانو وحید مهراد، با اسم خواننده مهمان قطعاتی را اجرا کند. رضایی قبل از این آهنگ تیتراژ سریال دولت مخفی را با مطلع «دلم گرفته ای رفیق» خوانده و نمایش داده بود که چه خواننده قابلی‌ست. وحید مهراد هم آهنگساز و نوازنده است و ژیش از این نیز در چند برنامه با خوانندگانی چون سعیدشهروز و اهورا ایمان هم در هزارصدا اجرا کرده است. این دو دو قطعه اجرا کردند که دومی همین قطعه بود و سپس، آرش نصیری به روی صحنه آمد و از رضایی درخواست کرد تا به مناسبت دوازده تیرماه، سالروز درگذشت جمشید شیبانی، بخشی از قطعه نوستالژیک «سیمین بری گل پیکری آری» را بخواند.

هم اینک بخوانید:   کنسرت «کاوه دولت‌نیا» برگزار خواهد شد

بعد از این اجرا صاحبنظران و همه کمپانی‌کنندگان به روی صحنه دعوت شدند تا استادفواد حجازی به نمایندگی از گروه داوران، نفرات اول تا سوم را اعلام کند و ایشان، بعد از اینکه گفت مردم نزدیک به هم بودند و انتخاب سخت بود، نفرات انتخاب را به این شرح اطلاع داد:

هزارصدا

اول:‌هادی نوروزی
(آهنگساز:‌هادی نوروزی
ترانه: علی رضایی
تنطیم و پیانو: فرید مهاجرپور)

دوم: تیرداد
(شاعر: فریدون مشیری
خواننده و آهنگساز: تیرداد
تنظیم، میکس و مستر: مهدی ایرانی)

سوم: نادر طبسی
(شعر و ملودی: منصور فرهادیان
تنظیم: حامد مرادی)

در این برنامه هم تنی چند از هنرمندان حضور داشتند که از آن جمله می‌توان به ملیکا تهرانی (مدرس آواز)، نرگس جعفری، حامد و توحید کاظمی (گروه دکر)، حمید صیدی، مهسا ایرانیان و حامد طاها اشاره نمود.

هزارصدا اولین چهارشنبه هرماه (سنتی) و سومین پنج‌شنبه هرماه (پاپ) برگزار می‌شود و با استناد به اعلام مدیر و مجری این برنامه آرش نصیری، برنامه بعدی در روز چهارشنبه چهار مرداد در قسمت سنتی برگزار می‌شود و برنامه بعدی پاپ پنج شنبه ۱۹ مرداد است.

 

گزارش تصویری سایت خبری و  تحلیلی «موسیقی ایرانیان» (عکاس:  پانیذفرامرزی):

 

اگر به موسیقی های پاپ، راک و یا تلفیقی علاقه مند هستید در بیشتر مواقع آرتلی را پیگیری کنید. به علاوه از طرف دیگر میتوانیددوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع