آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

درخشش خواننده ای که در مترو می خواند

درخشش خواننده ای که در مترو می خواند

پانیذ فرامرزی: دور نهایی بخش پاپ برنامه هزارصدا برای انتخاب بهترین خواننده سال ۹۵ با حضور اساتید شعر و آهنگسازی و آواز، پویا نیکپور، مهرداد نصرتی، سیامک عباسی و حسین غیاثی عصر روز پنجشنبه بیست و یکم اردیبهشت ماه در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، برنامه با خواندن ترانه ای از زنده‌یاد حسین منزوی، به وسیله مجری برنامه آرش نصیری شروع و سپس تیتراژ برنامه با آهنگی از سیامک عباسی و شعری از حسین غیاثی پخش شد.

در ابتدای مراسم، بهمن عصار، که برنده ی فینال سال ۹۴ هزارصدا بود، قطعه‌ای را با اسم «یهویی شد» اجرا کرد و مورد استقبال حضار قرار گرفت. اولین کمپانی‌کننده مصطفی پاریزی بود که آهنگ «ای وای» را با ترانه و آهنگسازی خود و تنظیم سعید شیخان اجرا کرد. هر چهار کارشناس برنامه از اجرای پاریزی راضی بودند و از رنگ صدا و تلفیق شعر و موسقی و ملودی تعریف کردند.

کمپانی‌کننده دوم محمدرضا قاسمی بود که آهنگ «پناهنده» با ملودی استاد لطفی و ترانه‌ای از شهاب شهرزاد را اجرا کرد. سیامک عباسی پیرامون‌ی اجرای ایشان گفت که استرس فراوانی در اجرا داشت و به لحاظ تحریر و تکنیک خوب نبود، با اینحال قدرت صدای خوبی داشت. مهرداد نصرتی نیز به کوک نامناسب اجرای ایشان اشاره نمود. با استناد به نظر حسین غیاثی، روایت ترانه شروع خوبی داشت با اینحال در اواسط کار کمرنگ‌تر شده بود. پویا نیکپور به وسعت صدای ایشان و تلاش برای ایجاد حس مثبت در کار اشاره نمود.

رضا احمدی آهنگ بعدی را با اسم «معذرت می‌خوام» با ترانه‌ای از رضا معظمی اجرا کرد. غیاثی در باب ترانه گفت که این ترانه صرفا یک ترانه معمولی است و هیچ نقطه درخشان مخصوصی ندارد. نصرتی به رنگ و جنس صدای خوب و نیز وجود فالشی در اجرا اشاره نمود. عباسی هم صدای ایشان را باا حساس دانست و این نکته را یادآور شد که احمدی روی صدایش کنترل مناسبی نداشته است. پویا نیکپور نیز اشاره نمود که انتخاب این کار برای فینال کار هوشمندانه‌ای نبوده و کار ریتمیک می‌موفق شد برای ایشان موفقیت‌آمیزتر باشد.

هم اینک بخوانید:   «سینا شعبانخانی» برای بار نخست روی صحنه رفت | گزارش تصویری «موسیقی ایرانیان»

اجرای بعدی به وسیله امید طهماسبی انجام شد. ایشان آهنگی به اسم «حس خوب» با ترانه‌ای از مجید صالحی و ملودی مرتضی لطفی و تنظیم فرید مهاجرپور را اجرا کرد. پویا نیکپور سبک اجرای ایشان را ستایش و کرد و گفت که طهماسبی زبان بدن خوب، صدای خوب و اجرای تمیزی داشت. عباسی نیز از تحریرها و حرکات و اجرای وی بسیار راضی بود. نصرتی و غیاثی نیز از اجرای ایشان بسیار راضی بودند.

نکته جالب این بود که با استناد به آنچه نصیری عنوان کرد امید طهماسبی بهمراه دوستش در مترو ساز می زند و می خواند و صاحبنظران اجرای راحت و توانایی دیالوگش با تماشاگران را نتیجه اجرای مستقیم برای مردم دانستند.

کمپانی کننده ی بعدی کسرا احدیان بود که آهنگ «لحد» را با شعری از علیرضا آذر اجرا کرد. عباسی پیرامون‌ی صدای ویژه و منحصربفرد ایشان گفت و اضافه کرد که مسئله ترانه مسئله سنگینی بوده و در جامعه‌ی امروز ما چنین ترانه‌هایی با استقبال مواجه نمی‌شوند. نصرتی پیرامون‌ی نبود ملودی خوب در این کار حرف زد و گفت که این آهنگ الزامی به تحریر مخصوصی نداشت. غیاثی هم به فاخر بودن شعر اشاره نمود و نیکپور هم از صدای وی راضی بود.

بعد از آن علی احمدیان برای اجرا به روی صحنه دعوت شد. احمدیان یکی از برندگان دور فینال دور اول هزارصدا بود که به روش مهمان قطعه ای را اجرا کرد که به توجه به آنکه قرار نبود مورد نقد و بررسی قرار گیرد، سیامک عباسی لب به ستایش ایشان گشود و صدا و اجرایش را به خواست خودش نزدیک دانست.
تازه ترین خواننده، علی بنیادی، آهنگ «افسونگر» را با شعری از استاد معینی کرمانشاهی و ملودی خود اجرا کرد. غیاثی در باب محیط تصویری ترانه صحبت کرد. نصرتی هم بعد از تعریف از صدای ایشان اظهار داشت که تحریرهای کار خوب از آب درآمده و به کار نشسته است. عباسی به بد بودن تلفیق‌ها اشاره نمود، با اینحال در آخر گفت که صدای ایشان دلنشین است و رنگ مخصوصی دارد. پویا نیکپور هم به تنظیم ابتدایی و به خلاقیت استفاده‌شده در کار اشاره نمود.

هم اینک بخوانید:   تولد چند هزار نفری «سیروان خسروی» در تهران!

در انتهای اهورا ایمان با اسم خواننده‌‌ی مهمان، بهمراه نوازندگی وحید مهراد، سه قطعه را اجرا کرد. ایشان پیش از هرچیز دو قطعه «گله دارم» و «پروانه پوش» را اجرا کرد و سپس به درخواست آرش نصیری و به خاطر افشین یداللهی، «سلام آخر» را هم به زیبایی اجرا کرد.

بعد از این اجراها، محسن رجب پور،صاحب ترانه ی شرقی، به دعوت مدیر و مجری برنامه هزارصدا روی صحنه حاضر شد و چند دقیقه پیرامون شیوه های موفقیت در مارکت موسیقی سخن گفت.

در انتهای برنامه، سیامک عباسی به نمایندگی از گروه داوران نفرات برتر اطلاع داد. با استناد به ایعلام هیات داوران علی بنیادی نفر سوم، مصطفی پاریزی نفر دوم و امید طهماسبی هم با اسم نفر اول این دوره از برنامه هزارصدا انتخاب شد.

قبل از این اعلام شده بود که جایزه نفر اول، تولید کامل یک قطعه موسیقی برای نفر اول و پخش ویژه و خوب آن است که کمپانی محسن رجب‌پور مدیر کمپانی ترانه شرقی هزینه آن را به برنده اهدا خواهد نمود.

ویدئو: رجب پور عده ای قواعد ورود به مارکت را برشمرد

ویدئو: سیامک عباسی: خوب خواندن ربطی به خواننده خوبی بودن ندارد

ویدئو: اهورا ایمان سلام آخر را به خاطر افشین یداللهی خواند

گزارش تصویری سایت خبری و  تحلیلی «موسیقی ایرانیان» (عکاس:  پانیذفرامرزی) از فینال هزار صدای پاپ:

اگر به موسیقی های پاپ، راک و یا تلفیقی علاقه مند هستید در بیشتر مواقع آرتلی را پیگیری کنید. به علاوه از طرف دیگر میتوانیددوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع