آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

آخرین تمدید تابستانی آواز پارسی ناظری ها

تازه ترین تمدید تابستانی آواز پارسی ناظری ها

حافظ ناظری و شهرام ناظری

کنسرت «آواز پارسی» حافظ ناظری و استاد شهرام ناظری، با استناد به اشعار حماسی شاهنامه فردوسی، که با استقبال پر شور و بیش از ده هزار نفری مخاطبان، در چهار شب و در سالن وزارت کشور برگزار شد، شهریور ماه برای سومین بار تمدید می شود.

از نکات برنامه ی تازه «آواز پارسی»، می توان به اولین اجرای حافظ ناظری فارغ از همه چیز و بدون همراهی پدرش در قسمت اول برنامه اشاره نمود. در قسمت های دیگر این کنسرت، جریان «ضحاک» به وسیله پدر و پسر، به نحوی دارای اختلاف و با لحنی حماسی به اجرا درمى آید. کنسرت «آواز پارسی» ناظری ها، با استناد به آهنگسازی بر روی اشعار شاهنامه، و با نیت حفظ آواز ایرانی به دور از الحان عربى، ابتدا مقرر شده بود که برای ادای دین به شاعر نامدار ایرانی، فردوسی، اولین گام خود را از شهر قوچان در استان خراسان رضوی بردارد، که این کنسرت بر طبق بهانه هایی با حواشی بسیار باطل شد.

در اجرای “آواز پارسی” در تالار وزارت کشور، در کمال تاسف به توجه به هماهنگی های ضروری مراسم امضا آلبوم “ناگفته” با حضور حافظ ناظری به دلایل نامشخصی کنسل شد و علاقه مندان از این بابت ابراز ناراحتی داشتند. بدین جهت به توجه به تمام سختی ها، ناظری ها برای کم شدن اعتراضات، محل اجرا کنسرت را از سالن وزارت کشور به کاخ نیاوران تغییر دادند و برای اجراهای تمدیدی این کنسرت، برنامه مخصوصی برای مراسم امضا و دیدار با مخاطبان بعد از اتمام اجرا مقرر کرده اند.

هم اینک بخوانید:   «روناک» در تالار وحدت می‌نوازد

سومین تمدید کنسرت «آواز پارسی» حافظ ناظری و استاد شهرام ناظری، نهم و دهم شهریور ماه، در کاخ نیاوران تهران برگزار خواهد شد. علاقه مندان می توانند برای تهیه بلیت به آدرس اینترنتی www.tik8.com مراجعه فرمایند.

منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع