آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

آلبوم موسیقی «رُخَت بنما» منتشر شد

آلبوم موسیقی «رُخَت بنما» پخش شد

آلبوم موسیقی «رخت بنما»، اثری به آهنگسازی «سیامک جهانگیری» و صدای «اشکان کمانگری»، از جانب مؤسسه فرهنگی و هنری «ماهور»، پخش شد. این در حالیست که همزمان با نشر اثر، می توان آنرا از روش سایت «بیپ تونز»، بصورت قانونی و آنلاین تهیه کرد.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، آلبوم «رخت بنما»، در سبک موسیقی سنتی، با آواز «اشکان کمانگری» و آهنگسازی «سیامک جهانگیری»، در شکل ۱۱ قطعه بعناوین «مه نو سفر»، «تار تنها»، «چهار مضراب پرواز»، «آواز به همراهی عود و کمانچه آلتو»، «تصنیف مست و خراب»، «آواز به همراهی نی»، «تصنیف رخت بنما»، «آواز به همراهی تار»، «تصنیف ره دشوار»، «آواز به همراهی نی ۲» و «تصنیف در پرده ساز»، ساخته و پرداخته شده است.

سیامک جهانگیری پیرامون‌ آلبوم “رُخَت بنما” گفته است: «آلبوم “رُخَت بنما” تلاشی است در جهت اجرای موسیقی آوازی در شکل فرمِ تصنیف یا ساز و آواز با همراهی سازهای ملی ایران که در هفته جاری از جانب مؤسسه‌ فرهنگی هنری ماهور راهی مارکت شد. در این سری سعی شده با همراهی و رنگ‌آمیزی سازها از موسیقی آوازی برای بیان حالات موسیقاییِ دارای اختلاف و مفاهیم موجود در شعرها استفاده شود. به همین خاطر، در انتخاب شعرها و دیزاین آوازها با بهره برداری از تغییر مایگی تلاش شده است فضایی مرتبط و متنوع شکل بگیرد. تنها قطعه‌ سازی این آلبوم «چهارمضراب بیات ترک» است و دیگر قطعات در فرم تصنیف اجرا شده‌اند. ساز و آوازهای بین تصانیف، با مُدگردی و ورود به مایه‌ی دیگر، به نوعی یک رابط، فضا را برای ورود به تصنیفِ بعدی تکمیل می‌کنند.»

هم اینک بخوانید:   کتاب شیوه نوین فراگیری جامع موسیقی با عنوان «هیچ وقت دیر نیست» پخش شد

در اینجا ضروری است این نکته اضافه شود که آلبوم موسیقی «رخت بنما»، به آهنگسازی «سیامک جهانگیری» و آواز «اشکان کمانگری»، از جانب مؤسسه «ماهور» پخش شد و علاقمندان می توانند جهت تهیه ورژن اورجینال آن به مراکز مشهور فروش در مارکت موسیقی مراجعه نمایند. به علاوه از طرف دیگر دانلود و تهیه قانونی این اثر از روش سایت «بیپ تونز»، امکان پذیر می باشد.

منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع