آرتلی | اخبار هنری آخرین اخبار هنری از ایران و جهان را در آرتلی دنبال کنید

آلبوم موسیقی «تاخت» منتشر می‌شود

آلبوم موسیقی «تاخت» پخش می‌شود

آلبوم موسیقی «تاخت» به آهنگسازی «یاشار اطاعتی» و «آنار اطاعتی» در فصل بهار به وسیله انتشارات جوان پخش و راهی مارکت موسیقی کشور خواهد شد.

به نوشته سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، در این سری ۱۱ قطعه با اسم های فرناد، دره های نور، اتراق، آبادی، دورادور، دشت، دلربا، تازی، نشیب، نیمروز و تاخت معرفی می شود. این اثر بی کلام برگفته از موسیقی بداهه نوازی شرق و ترکیب ادوار ریتمیک سعی دارد بیانی تازه از موسیقی در تعامل با تصویر به مخاطبان نشان دهد.

در این آلبوم نگارخارکن (کمانچه همراه)، بامداد ملکی (کاخن)، گلنوش صالحی (رباب)، رضا اسدالهی (بندیر)، آنار اطاعتی (ویلنسل) و یاشار اطاعتی با اسم نوازنده (کمانچه و رباب بلخی) ایفای نقش می کنند.

در اینجا ضروری است این نکته اضافه شود که یاشار و آنار اطاعتی اجراهایی در فستیوال های موسیقی از قبیل ترکیه، بولیوی، الجزایر، تونس، ونزولا و ارمنستان به روی صحنه برده اند که نشان از فعالیت این هنرمندان در سطح بین المللی دارد.

در آرتلی در بیشتر مواقع تلاش خواهیم کرد اخرین اخبار مرتبط با موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی را برای شما گردآوری کنیم. با ما همراه باشید و دوستان خود را به جمع ما بیافزایید

لینک منبع

هم اینک بخوانید:   آلبوم موسیقی «ایران زمین» منتشر شد